YERELSEN’DE ARAYIN:

DİSİPLİN KURULU

ellıbesMehmet ELLİBEŞ – Disiplin Kurulu Başkanı
Gölcük Belediye Başkanı

21 Ekim 1955 tarihinde Gölcük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gölcük’te tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Teknik Bilimler Bölümü’nden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak Erzurum’da yaptı. Mart 1978 tarihinde Gölcük Belediyesi’nde işe başladı. Sırasıyla Tahsilat Şefi, Muhasebe Şefi, Hesap İşleri Müdürü, Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerini başarıyla yaptı. Mart 1989 tarihinde Gölcük Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

15 yıl Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra Gölcük Belediye Başkanlığı’na aday olmak için 30 Aralık 2003 tarihinde bu görevden ayrıldı. 28 Mart 2004’te yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanlığına seçilen Ellibeş, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde de yeniden seçilerek Gölcük Belediye Başkanılığı görevini sürdürmektedir.

Başkan Mehmet Ellibeş,

* UCLG-MEWA (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği Orta Doğu ve Batı Asya Bölge teşkilatı) dünya konsey üyesi

* Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 1. Başkan vekili

* Marmara Belediyeler Biliği Yaşlılar Komisyonu Üyesi

* Gölcük Milli Eğitim Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Kurucu Başkanı

* Gölcük Spor Kulüp Başkanlığı

* Gölcük Kızılay Üyesi

* Yardım Sevenler Derneği Üyesi

* Kavaklı Spor Kulübü Üyesi

* Gesotim Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

Evli  ve iki çocuk babası olan Mehmet Ellibeş sendikamızın 20-21 Aralık 2014′de yapılan 4. Olağan Genel Kurulu ve 20 Aralık 2018 tarihinde yapılan V.Olağan Genel Kurul sonrası Disiplin Kurulu üyeliğine seçilmiştir.


 

cavitCavit ÖZTÜRK – Disiplin Kurulu Üyesi
Erenler Belediye Başkanı

1957 yılında Erenler Büyükesence Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu doğduğu Esence mahallesinde , orta öğretimi ise Adapazarı’nda tamamladı. İlk girdiği yıl; İngilizce hazırlık okuduğu Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü 1981 yılında okul birincisi olarak tamamladı. 28 yıldan bu yana  devam ettirdiği mobilya sektörüyle ticari hayatına başladı. Yunus Boyaları adı altında faaliyet gösteren Birlik Boya A.Ş. kurucu ortaklarındandır.

Sakarya Teknik Elemanlar Derneği Kurucu İl Başkan Yardımcılığı, MESDER Sakarya İl Kurucu Başkanlığı, çeşitli derneklerde yöneticilik ve Okul Aile Birliği’nde yöneticilikler yaptı. Öztürk, Siyasi hayatına üniversiteden sonra Refah Partisi’nden Mahalle Temsilcisi olarak başladı. 1988 yılından itibaren Refah Partisi Yönetim Kurulu ve İl Başkan Yardımcılığı, Fazilet Partisi İl Kurucu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı, AK Parti İl Kuruculuğu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve bir müddet İl Başkanlığı yaptı.

AK Parti Sakarya İl Yönetimi Üyeliği görevinden istifa eden Öztürk 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Erenler Belediye Başkanlığı’nı kazandı.  Beş yıllık başkanlık hizmetinden sonra sırasıyla 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yıllarında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden Belediye Başkanlığı’na seçildi.  Evli ve üç çocuk babası olan Öztürk İngilizce bilmektedir.

Sendikamız tarafından  20-21 Aralık 2014′de yapılan 4. Olağan Genel Kurulu ve 20 Aralık 2018 tarihinde yapılan V.Olağan Genel Kurul‘nda Disiplin Kurulu üyeliğine seçilmiştir.


suleyman-disli-Süleyman DİŞLİ – Disiplin Kurulu Üyesi
Adapazarı Belediye Başkanı

1962 yılında Sakarya ili Kamışlı köyünde doğdu. İlköğretimini Arifiye Neviye İlkokulu’nda, Orta ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. İktisat Fakültesi mezunu olan Dişli, bir süre serbest ticaret yaptıktan sonra 1996 yılında Adapazarı Belediyesi’nde İdari İşler Başkan Yardımcısı oldu. Sırasıyla Belediye Teftiş Kurulunda müfettişlik, Büyükşehir Belediyesi’nde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. 28 Mart 2004 tarihinde Adapazarı Belediye Başkanlığı’na seçildi. Beş yıllık başarılı bir hizmet döneminden sonra sırasıyla 28 Mart 2004, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yıllarında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden Belediye Başkanı seçilen Süleyman Dişli, evli ve beş çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Sendikamızın  17-18 Aralık 2011′de yapılan III. Olağan Genel Kurul sonrası Disiplin Kurulu görevine getirilmiştir. Son olarak 20-21 Aralık 2014′de yapılan 4. Olağan Genel Kurulu ve 20 Aralık 2018 tarihinde yapılan V.Olağan Genel Kurul sonrası Disiplin Kurulu üyeliğine seçilen Dişli görevine devam etmektedir.