YERELSEN’DE ARAYIN:

PERSONEL

Mumtaz_Uzun-150x150

Av. Mümtaz UZUN 
Genel Sekreter

1953 yılında Tokat’ta dünyaya gelen Mümtaz Uzun ilk ve orta okulu Tokat’ta okudu. 1974 yılında Kara Harp Okulu’nu ve 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Uzun, Ankara Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmakta iken 2008 yılında Yerelsen Genel Sekreterliği görevine başladı. Mümtaz Uzun evli ve iki çocuk babasıdır. 


yahya-bilgin-

Yahya BİLGİN
Genel Sekreter Yardımcısı

1975 yılında Sakarya’nın  Karapürçek ilçesinde doğdu.  İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi’nde işletmecilik Bölümün de Ön Lisans eğitimini aldıktan sonra,  İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Bölümü ve İktisat Fakültesi  Çalışma  Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümlerinde Lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde değişik firmalarda ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 2009 Ekim ayından itibaren YERELSEN’de uzman olarak çalışmaya başladı. 2011 Mayıs ayından itibaren genel sekreter yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Hasan_TenlikHasan TENLİK
Uzman

1973 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ünye’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’ndan “Yerelin Örgütlenmesinde Ölçek Sorunu ve Yerel Büyüklük” adındaki Yüksek Lisans tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu. Yerel yönetimlerin değişik kademelerinde görev aldı. En son Kültür Müdürlüğü’nde iken, kendi isteği ile görevinden ayrılarak, 02.08.2005 tarihinden itibaren, Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası-YERELSEN’de uzman olarak çalışmaya başladı. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Tenlik, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Cavit-TokpınarCavit TOKPINAR
 Uzman

1960 Yılında Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Aşırlar köyünde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Adapazarı’nda yaptı. Sakarya Ünüversitesi Adapazarı Meslek Yüksek Okulu Mekatronik bölümünü okudu. 1995-2010 yıllarında sendika başkanlığı yaptı 12-02-2014 tarihinde Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası YERELSEN’de uzman olarak işe başladı. Evli ve dört çocuk babasıdır.


muratMurat ASLAN
Uzman

1987 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Körfez’de tamamladı. Lisans eğitimi için İzmir Dokuz  Eylül Üniversitesi’ni seçti. Burada İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü 2013 yılının haziran ayında tamamlayarak mezun oldu. 2014 yılında Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası – YERELSEN’de uzman olarak çalışmaya başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Ertuğrul ÖZCAN
Danışman

28.12.1955 yılında Sakarya ‘nın Söğütlü ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Söğütlü’de bitirdikten sonra 1972 yılında TCDD Sanat Okulu’nda mezun oldu. 1972 -2004 yılları arasında TUVAŞ AŞ’de çalıştı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmanın yanı sıra Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Partide kurucu ilçe başkanlığı yaptı. 2004 – 2014 yılları arasında Söğütlü Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Ertuğrul Özcan Ocak 2016 tarihinden beri YERELSEN’de danışmanlık yapmaktadır.


Melih KURAN
Uzman

1991 yılında İzmit’te doğdu. İlkokulu Saraybahçe İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimini İzmit Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri bölümünden bitirdi. Aynı bölümde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 1 Nisan 2016 yılından beri Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN)’de uzman olarak çalışmaktadır.


derya..Derya KAYA

1978 İzmit doğumlu. İlkokulu Kirazlıyalı ilköğretim okulunda, ortaokulu Tüpraş 50. Yıl Lisesinde, liseyi İzmit Anadolu Ticaret Lisesi’nde tamamladı. 1999’da Kocaeli Üniversitesi Kullar Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden mezun oldu. 2003’de A.Ö.F. İşletme Bölümünü bitirdi. 2001–2005 yılları arasında özel bir şirkette Asistan ve Muhasebe elemanı olarak çalıştı. Halen Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikasında görev yapmaktadır.