YERELSEN’DE ARAYIN:

YÖNETİM KURULU

zeki1Zeki TOÇOĞLU – Yönetim Kurulu Başkanı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı

1955 Yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokulu Serdivan’da, orta ve  lise tahsilini   Adapazarı’nda yaptı. 1980 Yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. 

2 yıl Malatya’nın Hekimhan kazasında, 5 yıl Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. 1986 – 1992  yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nde şef ve şube müdürü olarak çalıştı. 1992 yılının sonunda Sakarya Üniversitesi’ne Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak atandı. Daha sonra 6 yıl Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevini yürüten TOÇOĞLU, 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Serdivan Belediye Başkanı, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.  Zeki TOÇOĞLU evli ve dört çocuk babasıdır.

20-21 Aralık 2008’de yapılan YERELSEN II. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu’na seçilen TOÇOĞLU, 11-12 Mayıs 2009’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’unda tekrardan Yönetim Kurulu üyeliğine ve Genel Kurul sonrası yapılan Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda Genel Başkanlık görevine seçilmiştir.

Hâlen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Zeki TOÇOĞLU, sendikamızın 10-11 Eylül 2009 II. Olağanüstü Genel Kurulu, 17-18 Aralık 2011  III. Olağan Genel Kurulu ve 20-21 Aralık 2014 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu sonrasında Genel Başkanlık görevine seçilmiştir.


COPUGLU

Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU – Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

 

1969 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ünye’de tamamladı.

* Üniversite eğitimini ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde sürdürdü.

* İş hayatına,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak başladı.

* İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında, akademik çalışmalarına devam etti ve 1998 yılında “Doktor” ünvanını aldı.

* 2001-2002 yılları arasında, geçici görevle, TBMM Genel Sekreterliğinde Danışman olarak bulundu. Burada; Yerel Yönetimler, Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı ile ilgili projelerde görev aldı.

* 24.03.2005 tarihinde, Bakanlık İş Müfettişliği görevini sürdürürken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi. 22.05.2007 tarihinden itibaren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. Ocak 2014’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan ÇÖPOĞLU 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinden sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter olarak atanmış ve hâlen bu görevi yürütmektedir.

* Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’nun, İş Hukuku ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yaptığı araştırma ve çalışmalarının bazıları kitap haline getirilip yayınlanmıştır. Bunlar;

– İstihdam Hizmetlerinin Liberalleştirilmesi ve Özel İstihdam Büroları (1995)

– Dünyada ve Türkiye’de Çocuk işçiliği (1998)

– İş Hukuku Mevzuatı-Bireysel İş Hukuku Mevzuatı ve Toplu İş Hukuku Mevzuatı-2 Cilt    (2003)

– İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Hukuku Mevzuatı (2003)

– İnsan Kaynakları Yönetiminde İş Hukuku Uygulamaları (2003)

– Temel Çalışma Hakları (2004).

* Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’nun çalışmaları ile ilgili; Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Odalarında, Sanayi  ve Ticaret Odaları’nda ve Sanayici ve İşadamı Dernekleri’nde verdiği çok sayıda eğitim ve bilgilendirme seminerleri ile yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

* Evli ve iki erkek çocuğu bulunan Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, YERELSEN’in kurulma çalışmalarını yürütmüş ve I. Olağan Genel Kurulu’na kadar Geçici Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

-10-11 Aralık 2005 YERELSEN I. Olağan Genel Kurulu,

-20-21 Aralık 2008 II. Olağan Genel Kurulu,

-11-12 Mayıs 2009 I. Olağanüstü Genel Kurulu,

-10-11 Eylül 2009 II. Olağanüstü Genel Kurulu,

-17-18 Aralık 2011′de III. Olağan Genel Kurulu ve son olarak 20-21 Aralık 2014 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurulu sonrasında Yönetim Kurulu üyeliğine ve Genel Başkan Vekilliği görevine seçilmiştir.


İLHAN BAYRAM – Yönetim Kurulu Üyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

05.05.1961 yılında Amasya Taşova’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamlamış olup, Ankara Atatürk lisesi mezunudur. Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 29.08.1983 yılında bitirdi.

Bir süre özel sektörde şantiye şefliği yaptıktan sonra 07.03.1984 yılında İller Bankası l5. Bölge (Sivas) Müdürlüğünde göreve başladı. 16.04.1985 – 31.03.1986 tarihleri arasında Yedek Subay olarak askerliğini Milli Savunma Bakanlığı İnş. Eml. D. Bşk. lığı Su-İkmal Şb. Md. de askeri garnizonların içmesuyu işleri konusunda yaptı.

Askerlik dönüşü , İller Bankası içmesuyu, kanalizasyon ve arıtma tesislerinin etüd-proje ve kontrollük işlerinde çalıştıktan sonra 14.06.1996 yılında aynı Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürü, 31.12.1998’de Bölge Müdür Yardımcısı, 19.06.2000 tarihinde Bölge Müdür vekili 24.01.2001 tarihinde asaleten Bölge Müdürü olmuştur. 20.02.2003 tarihinde İller Bankası l.Bölge (İstanbul) Müdürlüğüne Bölge Müdür V. olarak naklen atanmıştır. 17.11.2005 tarihinde İSU Genel Müdürü olmuştur.

28.06.2017 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine atanan İlhan Bayram, Yerelsen V.Olağan Genel Kurulunda Yerelsen yönetim kuruluna seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 


İsmail YILMAZ – Yönetim Kurulu Üyesi                         
Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

1967 yılı İznik/Bursa doğumlu olan İsmail Yılmaz, ilk orta ve lise öğrenimini İznik’te, Lisans eğitimini de 1988 Yılında Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünü bitirerek tamamladı.

-1989-1996 yıllarında Bursa DSİ I. Bölge Müdürlüğü–İznik İşletme Bakım Başmühendisliğinde İşletme Mühendisi,

-1996-1997 yıllarında Malatya DSİ IX. Bölge Müdürlüğü, Malatya Şube Müdürlüğü–Doğanşehir Kısım Mühendisliğinde İşletme Mühendisi,

-1997-2003 yıllarında Bursa DSİ Bölge Müdürlüğü-İznik İşletme Bakım Başmühendisliği’nde İşletme Mühendisi,

-2003-2006 yıllarında Bursa DSİ I. Bölge Müdürlüğü – Personel Eğitim Şube Müdürü,

-2006-2009 yıllarında Bursa DSİ I. Bölge Müdürlüğü – Bölge Müdür Yardımcısı,

-2009-2016 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Buski Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Halen, 15 Ağustos 2016 Tarihinde atandığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BURULAŞ ve BESAŞ ‘ta Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de sürdüren Yılmaz, Yerelsen V.Olağanüstü genel kurulunda Yerelsen Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


cobanBurhanettin ÇOBAN  Yönetim Kurulu Üyesi
Afyonkarahisar Belediye Başkanı

1962 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. Sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu, İmam Hatip Lisesi Orta Okulu, Meteoroloji Teknik Lisesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Parasız yatılı öğrenci olarak Meteoroloji lisesinde okuduğundan dolayı mezun olduğu 1980 yılında İzmir Çiğli Havaalanına meteoroloji teknisyeni olarak atandı. Memuriyet görevinden Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş olduğu 1985 yılı sonunda istifa ederek ayrıldı.

1988 Yılından, Belediye Başkanı seçildiği 2009 yılına kadar Afyonkarahisar Merkezi’nde avukat olarak çalışmıştır. Siyasi hayatına 1978 li yıllarda M.T.T.B. Ankara Orta Öğretim Komitesi’nde başladı. 12 Eylül öncesinde iki yıl süreyle MTTB Ankara Ortaöğretim Komitesi’nde çalışmış olup, 1984 yılından sonra da çeşitli siyasi partilerde yönetim kurulu üyeliği, merkez ilçe başkanlığı ve 10 yıl süreyle de Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. 2002 yılında 30 arkadaşı ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatını kurmuştur. 2002 yılından beri de kurucusu olduğu AK Parti’nin Afyonkarahisar İl Başkanı olarak görev yapmaktayken Afyonkarahisar İl Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 01.12.2008 tarihinde görevinden istifa etti.

 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na seçilmiş 30 Mart 2014 yılında yapılan son Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Afyonkarahisar  Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilmiştir. Burhanettin Çoban Evli ve üç çocuk babasıdır.

17-18 Aralık 2011′de yapılan III. Olağan Genel Kurulu’nda sendikamız Denetim Kurulu Başkanlığı’na  getirilen Çoban son olarak 20-21 Aralık 2014′de yapılan 4. Olağan Genel Kurulu’nda Sendikamız Yönetim Kurulu üyeliğine  seçilmiştir.


karabacak1Şükrü KARABACAK- Yönetim Kurulu Üyesi
Darıca Belediye Başkanı

1963 yılında Bolu da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze de tamamladı. Çevre ve Peyzaj alanındaki lise öğreniminden sonra Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nü bitirdi. 1983 yılında bir kamu kuruluşunda başlayan çalışma hayatında, atletizm antrenörü olarak sırasıyla, Tekel, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi spor kulüplerinde görev yaptı. Ülkemize uluslararası düzeyde başarılar kazandıran sporcular yetiştirdi. Bu çalışmalarından dolayı Milli Takım baş antrenörlüğüne getirildi.

Siyasi hayatına Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda kurucu yönetim kurulu üyesi sıfatıyla Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak başladı. 3 Kasım Genel Seçimleri’nde Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu. Darıca belde teşkilatının oluşturulması görevini üstlendi. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde Darıca Belediye Başkanlığı’na seçildi. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nden de başarıyla çıkarak ikinci döneminde de Darıca Belediye Başkanlığı görevini yerine getirdi. 30 mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nden  başarıyla çıkarak ustalık döneminde de Darıca Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

10-11 Aralık 2005 tarihlerinde yapılan YERELSEN I. Olağan Genel Kurulu’nda Denetim Kurulu’na seçilmiş, Denetim Kurulu’nun kendi arasında yaptığı görev taksiminde Denetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 20-21 Aralık 2009 tarihinde yapılan II. Olağan Genel Kurulu’nda Denetim Kurulu üyeliğine, 11-12 Mayıs 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu’nda Denetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir.

Sendikamızın 10-11 Eylül 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen II. Olağanüstü Genel Kurulu sonrasında bu görevini sürdürmüştür. Son olarak 20-21 Aralık 2014′de yapılan 4. Olağan Genel Kurul sonrası Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.


ŞABLONAdnan KÖŞKER – Yönetim Kurulu Üyesi
Gebze Belediye Başkan

Aslen Nevşehirli olan Adnan Köşker, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Lise tahsilini ise Yalova Lisesi’nde tamamlamıştır. 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanarak hem ticari hayatını, hem de üniversite hayatını birlikte yürütmüştür.

1985 yılında İTÜ’den mezun olan Köşker, daha sonra iş hayatındaki başarı ivmesini de yükseltmiştir. Gebze’de AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve ilçe teşkilatının ilk kurulduğunda da AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Ekonomik İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2004 yerel seçimlerinin ardından Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görev yapmıştır.

29 Mart 2009 Mahalli seçimlerinde AK PARTİ’ den GEBZE Belediye Başkanı olan Adnan Köşker, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de yeniden Gebze Belediye Başkanlığı’na seçilmiş bulunmaktadır.

Adnan Köşker İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sendikamızın 11-12 Mayıs 2009 tarihlerinde gerçekleştirilen I. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu’na seçilmiştir. 10-11 Eylül 2009 tarihlerinde yapılan II. Olağanüstü Genel Kurulu ve son olarak 20-21 Aralık 2014′de yapılan 4. Olağan Genel Kurulu sonrası  Yönetim Kurulu üyeliğine tekrar seçilmiştir.