PERSONEL

Mumtaz_Uzun-150x150

Ali DANIŞ
Genel Sekreter

1958 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta okul eğitimini Kırıkkale Keskin’de, lise eğitimini de Ankara’da Atatürk lisesinde tamamladı.1988 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü Fransızca Anabilim dalında lisans eğitimini tamamladı. 1977-1981 yılında Köy İşleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğinde çalışma hayatına başladı. 1981-1984 yıllarında Milli Bakanlığı bünyesinde Fransızca öğretmenliği görevinde bulundu. 1984-1994 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Şube Müdür Yardımcısı ve Eğitim Uzmanlığı görevlerinde bulundu. 1994- 1997 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık,Kültür,Spor Daire Başkanlığında Şube Müdürlüğü görevinde bulundu.1997-1998 yıllarında Kültür Bakanlığı Kırıkkale İl Kültür Müdürü olarak atandı. 1999-2004 yılları arasında Büyükabdiuşağı (Kırşehir/Akpınar) Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. 2004 – 2011 yılları arasında Kırıkkale Belediyesi’nde Meclis Üyesi, Başkan Yardımcılığı, Belediye  ve Belediye Meclis Başkan V. görevlerinde bulundu. Şubat 2019 itibariyle de Yerelsen Genel Sekreterliği görevine başladı. Evli ve 2 Çocuk babası olan Ali Danış İyi derecede Fransızca bilmektedir.


Hasan_TenlikHasan TENLİK
Uzman

1973 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ünye’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’ndan “Yerelin Örgütlenmesinde Ölçek Sorunu ve Yerel Büyüklük” adındaki Yüksek Lisans tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu. Yerel yönetimlerin değişik kademelerinde görev aldı. En son Kültür Müdürlüğü’nde iken, kendi isteği ile görevinden ayrılarak, 02.08.2005 tarihinden itibaren, Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası-YERELSEN’de uzman olarak çalışmaya başladı. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Tenlik, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


muratMurat ASLAN
Uzman

1987 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Körfez’de tamamladı. Lisans eğitimi için İzmir Dokuz  Eylül Üniversitesi’ni seçti. Burada İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü 2013 yılının haziran ayında tamamlayarak mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. 2014 yılından beri Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN)’de uzman olarak çalışmaktadır.


Melih KURAN
Uzman

1991 yılında İzmit’te doğdu. İlkokulu Saraybahçe İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimini İzmit Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri bölümünden bitirdi. Aynı bölümde Yüksek Lisans eğitimini  “İbn Haldun Düşüncesinde Sosyo Ekonomik Yapı:Çalışma İlişkileri Üzerine Bir İnceleme” tezi ile bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Politika Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. 1 Nisan 2016 yılından beri Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN)’de uzman olarak çalışmaktadır.


İbrahim Halil Çelik
Uzman

1991 yılında İzmit’te doğdu. İlk ve orta okulu Marmara 2000 kolejinde okudu. Lise eğitimini İzmit Sabancı Anadolu teknik lisesinde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden bitirdi. Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. Aynı zamanda çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yöneticilik yapan ÇELİK, 2017 yılının Eylül ayından beri Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN)’de uzman olarak çalışmaktadır.


Furkan Yıldırım
Uzman

1991 yılında karabük’te doğdu. İlk ve orta okulu Yenişehir Atatürk ortaokulunda okudu. Lise eğitimini Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Lisans eğitimini İstanbul Medeniyet Üniversitesi iktisat bölümünden tamamladı.

 


Cavit-TokpınarCavit TOKPINAR
Uzman

1960 Yılında Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Aşırlar köyünde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Adapazarı’nda yaptı. Sakarya Ünüversitesi Adapazarı Meslek Yüksek Okulu Mekatronik bölümünü okudu. 1995-2010 yıllarında sendika başkanlığı yaptı 12-02-2014 tarihinde Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası YERELSEN’de uzman olarak işe başladı. Evli ve dört çocuk babasıdır.