BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

17. Ulusal Eğitim Programı Gerçekleştirildi


15 Ocak Pazartesi 2018.

Sendikamızın yurt içi eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlediği 17. Ulusal Eğitim Semineri Afyonkarahisar’da tamamlandı. 11-14 Ocak tarihleri arasında Afyonkarahisar Akrones Otel’de düzenlenen eğitim seminerine sendikamıza üye kuruluşların yetkilileri ve aileleri birlikte yaklaşık olarak 140 kişi katıldı.

Programın açılış  konuşmasını gerçekleştiren Yerelsen Genel Başkanı Zeki TOÇOĞLU programa katılanlara hoş geldiniz konuşmasının ardından şu konuşmayı gerçekleştirdi: “Sendikamız tarafından düzenlenen eğitim programına katılımınızdan, bizlerle birlikte olmanızdan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

25 Temmuz 2005 tarihinde Türkiye genelinde faaliyet göstermek üzere kurulan YERELSEN bugün itibari ile 28 ilde toplam 87 üyesi bulunan bir işveren sendikasıdır. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin hemen her yerinde pek çok önemli projeye, eğitsel ve sosyal faaliyete imza atan sendikamız faaliyetleri ile işveren sendikacılığı alanında önemli bir boşluğu doldurmuş ve bu alanda kıymetli çalışmalar yürütmüştür. Yaptığı her çalışmayı kamu menfaatini gözeten bir hassasiyetle sürdüren sendikamız her geçen gün başarısına başarı katarak faaliyetlerinin çıtasını yükseltmektedir.  Elbette ki bu başarı, siz değerli üyelerimizin varlığı ile elde edilmiş bir başarıdır. Ve siz değerli üyelerimiz var oldukça sendikamızın hizmetleri devam edecektir.

Kuruluş amacına yönelik çalışmalar sürdüren sendikamız, profesyonel bakış açısı ve uzman ekibi ile Türkiye genelinde her yıl onlarca toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürütmektedir. Bu çalışmalar, belediye başkanlarımız için son derece önemli olan vakit kaybının giderilmesine ve başkanlarımızın verimli bir şekilde esas işleriyle ilgilenmesine imkân alanı açmıştır. Diğer yandan uzmanlık gerektiren bu toplu iş sözleşmesi çalışmalarıyla belediye yönetimlerinin işçi sendikaları karşısında zafiyete düşmesi önlenmiştir. Sendikamız toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürütmekle sınırlı kalmayıp belediyelerimizin insan kaynakları ve personel birimlerine iş mevzuatı alanında uygulamaya yönelik danışmanlık hizmeti vererek destek olmuştur. Hemen her yıl üye belediyelerimizin personeline eğitim seminerleri ve konferanslar düzenlemiş ve çalışma hayatına yönelik kitaplar yayınlayarak üyelerinin ve çalışma hayatının istifadesine sunmuştur.” dedi. TOÇOĞLU, konuşmasının son bölümünde programa iştirak eden üyelerimizden belediye başkanları, yöneticileri ve ailelerinden yaklaşık 140 kişilik konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederken, Yerelsen’in benzeri faaliyetlerini arttırarak devam ettireceğini belirtti.

Ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı aynı zamanda Yerelsen Yönetim Kurulu üyesi olan Burhanettin ÇOBAN selamlama konuşması gerçekleştirdi. ÇOBAN, Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nı Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinin başarılı geçmesini temenni etti.

Programda Prof. Dr. Hamza Ateş Binali Kılıç ve Mustafa BAŞTAŞ Sunumlarını Katılımcılarla Paylaştı

İki gün süren hizmet içi eğitim seminerinde Eğitimci Prof. Dr. Hamza Ateş, 6360 Sayılı Kanun ekseninde yerel yönetim reformları değerlendirme projesi çalıştayı hakkında dinleyicilere bilgi verdi.

Eğitim Semineri’nin ikinci gününde, Eğitimci Binali KILIÇ Yerel Yönetimlerde Stratejik iletişim Yönetimi adlı sunumunu dinleyicilerle paylaştı. Özellikle yönetici konumunda bulunan karar vericilerin çevrelerinden bağımsız karar verebilmelerinin güçlüklerine dikkat çeken KILIÇ, bilinçaltının insanı karar verebilmede çok önemli bir rolü olduğu vurgusunu yaptı. KILIÇ programının son bölümünde bazı tavsiyeler vererek sunumunu tamamladı.

Eğitim Semineri’nin son bölümünde Eğitimci Mustafa BAŞTAŞ tarafından “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin usul ve esaslar’’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Son çıkan taşeronlarla alakalı Kanun Hükmünde Kararnameyi değerlendiren BAŞTAŞ, yeni çıkan KHK ile Belediyelerde izlenmesi gereken usul ve esaslar hakkında dinleyicilere bilgi verdi. Ardından Soru-cevap kısmına geçilerek sunumunu tamamladı.

Katılımcılara Sertifika Verildi

Eğitim Semineri’nin son bölümünde Yerelsen Genel Başkanı kapanış programını gerçekleştirdi. TOÇOĞLU, katılımcılara ve eğitim seminerinde görev alanlara ve tüm YERELSEN ekibine teşekkür etti. Ardından eğitim programına katılanlara sertifikalarını vererek programı sonlandırdı.