BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde TİS Görüşmeleri


6 Aralık Cuma 2019.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 27.11.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıda işçi tarafının hazırladığı taslak üzerinde görüşüldü.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan toplantıda belediyeyi temsilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Bayram BAYRAM, İnsan Kaynakları Müdürü Necla ÇAVDAR ve Şube Şefi Osman BOZOĞLU katılırken Yerelsen’den ise Genel Sekreter Ali DANIŞ, Sendika Uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan , Melih KURAN, İBRAHİM HALİL ÇELİK toplantıya katıldı. İşçi tarafını Hizmet-İş sendikası temsil ederken Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Başkan Yardımcıları ve Temsilciler hazır bulundular.

Temenni konuşmaları ile başlayan toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Bayram Bayram yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca Yerelsen Genel Sekreteri Ali DANIŞ , hoşgörüyle ve dialogla hem belediye adına hem de işçiler adına güzel bir sözleşmeye imza atacağımıza inanıyoruz. İki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Temenni konuşmalarının ardından gerçekleşen müzakerelerde işçi sendikasının hazırladığı taslağın 5 maddesi ilk toplantıda kabul edildi ve 1 madde üzerinde erteleme yapılmasına karar verildi.