BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

19. Ulusal Eğitim Programı Gerçekleştirildi


22 Kasım Perşembe 2018.

 

Sendikamızın yurt içi eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlediği 19. ulusal eğitim semineri Afyonkarahisar’da tamamlandı. 21-23 Kasım tarihleri arasında İkbal Hotel’de düzenlenen eğitim seminerine sendikamıza üye 93 kuruluştan yaklaşık olarak 80 İnsan Kaynakları ve Mali Hizmetler yöneticisi ve personeli katıldı.

Yaklaşık dört saat süren eğitim semineri Yerelsen’in sinevizyon gösterisi ile başladı. Ardından açılış konuşmasını Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr.Mustafa Çöpoğlu yaptı.

Dr.Mustafa ÇÖPOĞLU : “Yerelsen faaliyelerine hız kesmeden devam edecek”

Çöpoğlu, Katılımcıları selamladıktan sonra Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikasının yalnızca toplu sözleşme görüşmeleri yapan bir sendika olmadığını, üyelerine her konuda danışmanlık hizmeti verdiğini, sosyal projeler yürüttüğünü ve eğitim faaliyetleri ile üyelerinin çalışma hayatını kolaylaştırma yolunda adımlar attığının altını çizdi. Yerelsen’in bir çok ilde eğitim semineri yaptığını olumlu geri dönüşler neticesinde eğitim faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini belirterek katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” Diyerek sözlerini tamamladı

Seminerin ilk kısmında İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Sedat MURAT  tarafından katılımcılara, Çalışma Hatayı ve Sendikal İlişkilerde Etik başlıklı eğitim semineri verildi.

Murat, Seminerin giriş kısmında güncel çalışma hayatında yaşanılan sıkıntılara dikkat çekti. Bu sıkıntıların ana sebeplerini de iredeleyen Murat, daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun çalışma hayatı ile ilgili bazı bilgiler paylaştı. Günümüz çalışma hayatı ve Osmanlı’daki çalışma hayatı arasındaki farklılıklara dikkat çekti. Konuşmasının son bölümünde Batı toplumlarından da bahseden Murat, çalışma hayatlarına etki eden ana unsurları dinleyicilerle paylaştı. Seminerinin son kısmında ise dinleyicilere bazı tavsiyeler vererek sunumunu tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Sedat Murat’ın sunumunun ardından Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr.Mustafa Çöpoğlu sunumunu tamamlayan hocaya seminerimize katılığı için teşekkür belgesi verdi.

Eğitim seminerinin ikinci kısmında ise Eski İş Baş Müfettişi Mehmet KOÇAK tarafından katılımcılara Çalışma Hayatı ile İlgili Güncel Meseleler anlatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına Veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 Ve Geçici 24 Üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar hakkında yönetmelik üzerinde uzun bir sunum gerçekleştirildi.

Karşılıklı soru ve cevaplarla yürütülen seminerde çalışma hayatımızla alakalı günlük karşımıza çıkan ya da çıkabilecek meseleler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Kapanış konuşmasını Afyon Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yerelsen Yönetim Kurulu Üyesi olan Burhanettin Çoban yaptı. Çoban, katılımcıları selamladıktan sonra Yerelsen’i şehirlerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.Bu tür seminerlerin önemine vurgu yapan Çoban, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.