BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

AFYONKARAHİSAR’DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK

Sendikamızın 23 – 27 Ocak 2013 tarihleri arasında Afyon Güral Otel’de düzenlediği Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı sona erdi. Eğitim Programına Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sendikamıza bağlı belediye başkanları ve davetliler katıldı. Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu yaptığı açılış konuşmasında, üyelerimize sendikamız tarafından çıkarılan YERELDEN DEĞERLER adlı dergimizin tanıtımını yaptı. 

Güral Afyon Otel’de düzenlediğimiz toplantının ilk bölümü Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın konuşmasıyla başladı. YERELSEN toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Burhanettin Çoban; YERELSEN olarak en fazla üyeye sahip olacağımızı ve her geçen gün daha da güçleneceğimizi belirtti. “Sendikamıza sahip çıkarak her türlü çabayı illerimizde gösterirsek beklenen hedeflere ulaşacağımızı düşünüyorum” sözleriyle konuşmasına devam eden Çoban, bir işveren sendikası olarak YERELSEN’in bu alanda büyük hizmetler sunduğunu ifade etti.

Barış Şehri Afyonkarahisar

Konuşmasında Afyonkarahisar ilinin önemine de değinen Burhanettin Çoban;  “Afyonkarahisar, 699 bin nüfusa sahip, 18 ilçesi ve 89 beldesi ile Konya’dan sonra en çok belediyeye sahip olan şehrimizdir. Yeni Büyükşehir Yasası ile 49 beldemiz kapatılmış durumda. Son durumda 50 belde ve 18 ilçeye sahibiz. Afyonkarahisar tarihine baktığımızda Afyonkarahisar bir barış şehridir. 500 yıl Ermenilerle Müslüman Türkler, Rumlar ve Museviler birlikte yaşamışlardır. Afyonkarahisar, çok sesliliğe hoşgörü ile yaklaşmanın en güzel göstergesidir” diye konuştu.

İstikrarlı Adımlarla Yola Devam

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan YERELSEN Genel Başkanı Zeki Toçoğlu; 2005 yılından beridir var olan YERELSEN’in, kurulduğu günden bu yana amacına uygun olarak istikrarlı adımlarla yoluna devam ettiğini vurguladı. Bugüne kadar yaptıkları özverili çalışmalarımıza aynı tempoda devam edeceğimizin mesajını veren Toçoğlu; bir yandan toplu iş sözleşmesi müzakerelerini yaparken diğer yandan bir sivil toplum örgütü olarak hizmetlerimizi sürdürdüğümüzü söyledi. Sendikamızın üyelerine yönelik yaptığı yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere de değinen Toçoğlu, bu tür eğitimlerdeki tek amacın üyelerin bilgi ve tecrübelerine yeni değerler katmak olduğunu belirtti.

Yerelsen’den Bir İlk

Genel Başkan Zeki Toçoğlu konuşmasında, sendikamız tarafından ilk kez çıkarılan Yerelden Değerler adlı derginin tanıtımını yaptı. Toçoğlu; “Bugün sendikamız tarihinde yeni bir döneme giriyoruz. Artık sendikamızın faaliyetleri web sitemizle birlikte periyodik olarak yayımlanacak olan YERELDEN DEĞERLER isimli dergimiz aracılığıyla sizlerle paylaşılacaktır. Bu dergi vesilesiyle aramızdaki gönül köprüsünün daha bir kuvvetleneceğine olan inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı. Sendika faaliyetlerimizi YERELDEN DEĞERLER adlı dergimiz aracılığıyla üyelerimizle paylaşmayı amaçladığımızı belirten Toçoğlu, çalışma hayatı ve yerel yönetimlerle ilgili gelişmelerin de dergiye konu edinileceğini söyledi.

Başkan Toçoğlu’ndan Üyelere Teşekkür

Yerelsen’in kuruluşundan buyana verdikleri samimi ve kadirşinas desteklerinden dolayı herkese şükranlarını sunan Toçoğlu; “Her zaman ifade ettiğim gibi marifet iltifata tabidir. Yaptığımız hizmetlere karşılık siz değerli üyelerimizden gelen takdir ve teveccühlere mazhar olmak, çalışmalarımızdaki azim ve şevki bir kat daha artıracaktır.” ifadeleriyle katılımcı belediye başkanlarına teşekkür etti.