BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Akhisar Belediyesi’nde Anlaşma Sağlandı


10 Mart Pazar 2019.

Yerelsen’in üye belediyelerinden Akhisar’da toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. 11.02.2019 tarihinde gerçekleşen toplantıda 55 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi taslağı üzerinde son değerlendirmeler yapıldı.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından belediye binasında gerçekleşen toplantıya Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve sendika uzmanı İbrahim Halil ÇELİK katıldı. İşçi tarafını Belediye-İş sendikasının temsil ettiği görüşmelerde Belediye-İş Şube Başkanı Gökay SEZGİN görüşmelere iştirak etti.

Olumlu bir atmosferde başlayan görüşmelerde Akhisar Belediye Başkanı Salih HIZLI toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini dile getirdi. HIZLI, sözleşmenin masada bitmesini arzu ettiklerini ve Akhisar Belediyesi işçilerinin hak ettikleri maaşları alabilmeleri için gayret sarf edeceklerini belirtti.

Temenni konuşmalarının ardından başlayan toplantıda işçi tarafının hazırladığı sözleşme taslağı değerlendirilerek müzakereler mutabakatla sonuçlanırken imzalar atıldı. Sözleşme görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlanması ile taraflar arasındaki görüşmeler olumlu bir sonuçla tamamlanmış oldu.