BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Akyazı Belediyesi’nde Görüşmeler Başladı


15 Kasım Çarşamba 2017.

Sendikamızın üyelerinden Akyazı Belediyesi’nde görüşmelerde Yerelsen işveren vekili olarak süreci başlattı. İlk oturum 7 Kasım 2017 tarihinde Akyazı Belediyesi Başkanlığı Binası’nda sendikamız ve Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşti.

Toplantı öncesi çeşitli ziyaretler yapan sendikamız sonrasında toplu iş sözleşmesi için görüşmeleri başlattı. Toplu iş sözleşmesinin ilk oturumuna Akyazı Belediyesi’nden Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ÇAKMAK, İnsan Kaynakları Müdürü Selda AKSIMA YAZICI ve Mali Hizmetler Müdürü Veysel CENGİZ katıldı. İşveren vekili olarak sözleşmeleri yürüten sendikamız adına ise görüşmeye Yerelsen Uzmanları Cavit TOKPINAR ve Melih KURAN, Yerelsen Danışmanı Ertuğrul ÖZCAN iştirak etti. Toplantıya belediye çalışanlarını temsilen Hizmet İş Sendikası’ndan Sakarya Hizmet-İş Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Şube Mali Sekreteri Ertuğrul ÇAKMAK, Şube Personeli Ertuğrul AKTAŞ, İşyeri Sendika Baş Temsilcisi Hasan Engin EROĞLU, İşyeri Sendika Temsilcisi Alpaslan BAYRAKTAR katıldı.

Akyazı Belediyesi’nde yürütülen ve toplamda 61 işçi için başlatılan toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısında, işçi sendikasının hazırladığı 81 maddelik taslağın 6 maddesinin 5 maddesi kabul edildi. 1 Madde ise ertelendi.