BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Akyazı ve Karasuda mutlu son…


3 Mayıs Pazartesi 2010.

 

YERELSEN yine iş başında…

 

 

Sakarya’nın Akyazı ve Karasu ilçe belediyelerinde işveren vekili olarak toplu sözleşme görüşmelerini yürüten YERELSEN, görüşmeleri  tamamlayarak, misyonunun gereğini başarılı bir şekilde yerine getirdi.Daha önce onlarca toplu iş sözleşmesi görüşmelerini profesyonel ekibiyle tamamlayan YERELSEN, böylece başarılarına yenilerini eklemiş oldu.


 


 


 

 

 

 

Akyazı’da ilk sözleşme…

 


 

Akyazı Belediyesi’nde işveren adına ilk kez toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürüten YERELSEN, görüşmeleri yetkili işçi sendikası olan Hizmet İş sendikasıyla karşılıklı olarak yaptı.Varılan anlaşma sonucu 2 yıllık bir sözleşme imzalandı. Sözleşmenin ilk yılında çalışanların ücretlerine  günlük ortalama %10 , ikinci yıl ise enflasyon oranında zam yapıldı.İmzalar Akyazı Belediyesinde yapılan sade bir  törenle atıldı.Törene  YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, uzmanlar Hasan Tenlik, Yahya Bilgin,Mete Bilgin ile Belediye Yöneticileri ve  Hizmet iş sendikasının yetkilileri katıldı.

 


 


Karasu’da 2 yıllık sözleşme…


 


 

İmzaların atıldığı diğer bir yer ise Sakarya’nın  Karasu ilçe belediyesi oldu. Belediye adına ikinci kez toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürüten YERELSEN, burada da sözleşmeyi başarılı bir şekilde sonlandırdı. Yetkili işçi sendikası olan Hizmet iş’le yapılan görüşmeler sonucu 2 yıllık bir sözleşme imzalandı. Sözleşme sonucunda çalışan işçilerin yevmiyeleri günlük en düşük 40 TL’ye çıkmış oldu. Tarafların memnuniyetle karşıladığı sözleşme Karasu Belediyesi hizmet binasında tarafların iştirakiyle imzalandı.