BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Akyazı’da Toplu Sözleşme Sevinci


31 Mart Perşembe 2016.

176

Sakarya’nın Akyazı Belediyesi’nde işveren vekili olarak toplu sözleşme görüşmelerini yürüten sendikamız Hizmet İş Sendikası ile karşılıklı olarak yaptığı görüşmelerini başarıyla  tamamladı.  İlk oturumu 29 Ocak’ta yapılan yeni dönem toplu iş sözleşmesinin imza töreni 30 Mart 2016 tarihinde Akyazı Belediyesinde yapıldı.

Sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında yürütülen görüşmeler sonucunda, 72 belediye işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi 2 yıllığına imza altına alındı. İmzalar Akyazı Belediyesi’nde yapılan sade bir törenle atıldı. Törene Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçay, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Selda Aksıma Yazıcı’nın yanı sıra sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ile sendikamız uzmanlarından Cavit Tokpınar katıldı. Törene işçileri temsilen Akyazı Belediyesi’nde örgütlü bulunan Hizmet İş Sendikası’ndan Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Şube Sekreteri Osman Kasapoğlu, sendika yetkilileri ve işyeri temsilcileri iştirak etti.

Tören öncesinde kısa bir açıklama yapan Başkan Akçay; “Akyazı Belediyesi olarak elimizdeki imkânlar çerçevesinde en iyisini işçilerimizle paylaşmaya çalıştık. Çalışanlarımız belediyemizin eli ayağı konumundadır. İşçilerimizin durumu ne kadar iyileşirse belediyemizin işleri de o kadar iyi olacağı kanaatindeyiz. Sözleşmelerimizi hep bu anlayış çerçevesinde yürüttük ve elimizdeki imkânlar çerçevesinde en iyisini yapmaya gayret ettik. İşçilerimizin sevinci bizim de sevincimizdir. İşçilerimizin sevincine katkımız olduysa ne mutlu bize. İki yıllığına yaptığımız bu sözleşmenin hem belediyemize hem de belediye çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Akçay YERELSEN’e yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.