BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Altınordu Belediyesi’nde İmzalar Atıldı


14 Kasım Çarşamba 2018.

Altınordu Belediyesi’nde 48 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Yerelsen’in üye kuruluşlarından olan Altınordu Belediyesi’nde 09.11.2018 tarihinde gerçekleşen toplantı, yapıcı bir ortamda geçti. Sözleşme taslağının kalan maddelerinin görüşülmesi ile başlayan toplantı, imzaların atılmasıyla sona erdi.

Yerelsen’in iş veren vekili ile katıldığı toplantı, çeşitli temasların ardından başladı. Toplantıda  Belediyeyi Temsilen Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ŞAŞMAZ, ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ömer AKSU katılırken Yerelsen’i ise sendika uzmanları Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil etti. Görüşmelerde işçi tarafından ise Belediye-iş Ordu Şube Başkan Yardımcısı Erkan TÜRKMEN, Şube Denetleme Kurulu Üyesi Necmi ÜN, Temsilci Hikmet GÖRÜ toplantılarda hazır bulundu.

48 işçiyi ilgilendiren sözleşme taslağının kalan maddeleri üzerinde müzakareler gerçekleştirildi. Yapılan görüşmelerin ardından anlaşma sağlanmıştır Altınordu  Belediye Başkan Yardımcısı AYDIN ŞAŞMAZ, sözleşmede mutabakata varılmasının ardından bir konuşma yaptı. ŞAŞMAZ konuşmasında şunları kaydetti: “yeni dönem için imzalananan toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca masada bitmesinin de kendilerini memnun  ettiğinin altını çizdi. Emeği geçen işçi sendikası ve Yerelsen ekibine teşekkür ederim” dedi.