BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Altınordu Belediyesi’nde TİS için İlk Adım Atıldı


20 Eylül Perşembe 2018.

Altınordu Belediyesi’nde 48 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Yerelsen’in koordinasyonunda gerçekleşen görüşme belediye hizmet binasında yapılırken taraflar sözleşme üzerine müzakerelerde bulundular.

12.09.2018 tarihinde gerçekleşen ilk toplantıda Altınordu Belediyesi’ni temsilen İnsan Kaynakları Müdürü Ömer AKSU katılım gösterirken, işveren vekili sıfatı ile toplantıda yer alan Yerelsen’i ise sendika uzmanlarından Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil etti. Görüşmede işçi tarafını ise Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Yusuf KIR ve Başkan Yardımcısı Erkan TÜRKMEN temsil etti.

Olumlu bir atmosferde başlayan görüşmelerde Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Ömer AKSU bir konuşma yaptı. AKSU, yeni başlayan toplu iş sözleşmesi sürecinin hem kuruma hem de işçilere hayırlı olmasını dilediklerini ifade etti.

Temenni konuşmalarının ardından başlayan görüşmelerde işçi tarafının hazırladığı 73 maddelik taslağın 23 maddesi kabul edildi. Diğer maddeler ve hususlar üzerinde görüşmeye devam edilmesi kararı alındı.