BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Altınordu’da İlk Görüşme Heyecanı


6 Kasım Perşembe 2014.

altınordu2 (1710 x 807)

Sendikamızın yeni üyelerinden Ordu’ya bağlı Altınordu Belediye Başkanlığı’nda Yerelsen aracılığı ile yapılan ilk toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.  05 Kasım 2014 tarihinde Yerelsen ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen ilk oturum  Altınordu Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Görüşme öncesi Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret eden sendikamız yetkilileri, yürütülecek olan toplu iş sözleşmesi hakkında Başkan Tekintaş’a bilgi verdi. Sendikamız aracılığı ile Altınordu Belediyesinde yapılacak sözleşme görüşmelerinin her iki tarafı da memnun edecek bir içerikle neticelenmesi temennisinde bulunan Başkan Tekintaş, sözleşmenin işçiler arasında adaleti sağlayan bir misyonda olması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı Engin Tekintaş’la yapılan görüşme sonrasında Belediye İş Sendikası yetkilileriyle ilk oturuma başlandı.

22 madde kabul edildi

Altınordu Belediyesi’nde yapılan ilk sözleşme oturumuna Altınordu Belediyesi’nde İnsan Kaynakları Müdür Vekili Ömer Aksu, Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımızdan Mete Bilgin ile Yavuz Altınışık katıldı. Belediye İş Sendikası’ndan ise Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Selim Yöndem ve sendika temsilcileri toplantıda hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 75 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 22 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.