BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Altınova Belediyesi’nde Sözleşme Görüşmeleri Başladı


12 Aralık Salı 2017.

Yerelsen’in üyelerinden olan Altınova Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi için görüşmelerin 30 Kasım tarihinde gerçekleştirildi. Belediye hizmet binasında yapılan toplantıya Yerelsen, işveren vekili sıfatı ile katıldı.

Toplantıdan önce Altınova Belediyesi’nde çeşitli ziyaretlerde bulunan sendikamız daha sonra görüşmeyi başlattı. İlk toplantıda Altınova Belediyesi’ni Mali Hizmetler Müdürü Kemal YEREBATAN temsil ederken, işveren vekili olarak Yerelsen ise Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve Sendika Uzmanı İbrahim Halil ÇELİK ile görüşmeye iştirak etti. Toplantıda işçi tarafını ise Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris ERSOY, Şube Sekreteri Muharrem SUBAŞI, Mali Sekreter İbrahim ÇINAR temsil etti.

Sözleşme görüşmelerinden önce kısa bir konuşma yapan Mali Hizmetler Müdürü Kemal YEREBATAN, Toplu Sözleşmenin Hayırlara vesile olmasını temenni etti. Sözleşmenin masada bitmesini arzu ettiklerini ve Sultandağı Belediyesi işçilerinin hak ettikleri maaşları vermek için gayret sarf edecekleri vurgusunu yaptı.

Altınova Belediyesi’nin 24 işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısında ise işçi sendikasının sunduğu 49 maddelik taslağı görüşülerek 27 maddesi kabul edildi.