BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

AMASYA BELEDİYESİ’NDE GÖRKEMLİ TÖREN


9 Mart Cumartesi 2013.

Sendikamız üyelerinden Amasya Belediyesi’nde devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 07 Mart 2013 tarihinde yapılan imza töreni ile kabul edildi. Amasya Belediyesi adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini takip eden sendikamız ile Amasya Belediyesi çalışanlarını temsil eden Hizmet-İş Sendikası arasında düzenlenen toplu iş sözleşmesi görüşmesinin imza töreni Pirler Parkı’nda yapıldı. 

Törene Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu, Yerelsen Denetleme Kurulu Üyesi İlhan Bayram, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Dümen, Cengiz Erdem, Osman Akbaş, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen Uzmanı Hasan Tenlik’in yanı sıra Belediye Mali Hizmetler Müdürü M. Ali Karaköse, Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitimi Müdürü Yusuf Yıldız katıldılar.  İşçi Sendikası adına Hizmet-İş Şube Başkanı İsmail Pazar ve Hizmet-İş Şube Mali Sekreteri Davut Zengin’in de bulunduğu törene çalışanlar tarafından da yoğun katılım olduğu gözlendi.

İmza törenin öncesinde konuşma yapan Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, yapılan yeni sözleşmede belediye imkânları çerçevesinde en iyi rakamı verdiklerini söyledi. Ücret artışlarının çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını temennisinde bulunan Başkan Özdemir, sözleşmenin her iki taraf için de hayırlı olması dileğinde bulunarak işçi ve işveren taraflarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Önümüzdeki yıllarda daha güzel çalışmalar yapacaklarını bildiren Özdemir, belediye çalışanlara, aldıkları maaşları ağız tadı ile harcamaları temennisinde bulundu. 

Sendikamız adına konuşma yapan Yerelsen Denetleme Kurulu Üyesi İlhan Bayram, bir Amasyalı olarak hemşerilerinin sevincini paylaşmaktan onur duyduğunu belirterek toplantıya Yerelsen adına katıldığını ifade etti. Yerelsen olarak iş barışından yana olduklarını ve sözleşmeleri bu çerçevede değerlendirdiklerini söyleyen Bayram, yapılan sözleşmelerin taraflar arasındaki uyumu gösteren en bariz gösterge olduğunu dile getirdi.  Amasya Belediyesi ile belediye çalışanları arasında bu uyumu görmekten memnun olduğunu ifade eden Bayram her iki tarafa da göstermiş oldukları özveriden ötürü teşekkür etti.

Belediye çalışanları adına söz alan Hizmet-İş Şube Başkanı İsmail Pazar, belediye ile belediye çalışanları arasında iyi bir sözleşme yaptıklarını dile getirdi. Alınan kararların hem işveren hem de işçiler adına hayırlı olması temennisinde bulunan Pazar, sözleşmede katkısı bulunanlara teşekkür etti. Yapılan konuşmalardan sonra Belediye Birim Müdürleri ve Belediye İşçileri ile sendika temsilcileri birlikte yemek yediler.