BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Amasya Belediyesi’nde TİS Görüşmeleri Sona Erdi


11 Şubat Pazartesi 2019.

Amasya Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. 120 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri Yerelsen’in de dahil olduğu süreç sonucunda anlaşmayla noktalandı.

07.02.2019 tarihinde Amasya Belediyesi’nde yapılan görüşme, tarafların katılımıyla olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Görüşmelerde Amasya Belediyesi’ni Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Hicabi TOKMAK ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yusuf YILDIZ temsil etti. Yerelsen’in işveren vekili olarak dahil olduğu toplantıda sendika uzmanlarından Hasan TENLİK ve Murat ASLAN yer aldı. İşçi tarafını Hizmet-İş sendikasının temsil ettiği görüşmelerde Hizmet-İş Amasya Şube Başkanı İsmail PAZAR, Şube Sekreteri Hasan YAYLACIK ve Şube Mali Sekreteri Ahmet ATEŞ hazır bulundu.

120 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR yaptığı konuşmada yeni dönem için imzalanan toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ettiklerini ayrıca görüşmelerin masada bitmesinin de kendilerini memnun ettiğinin altını çizdi. Temenni konuşmalarının ardından yapılan görüşmede kalan maddeler üzerinde yapılan müzakereler sonucunda anlaşma sağlanarak imzalar atıldı.