BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Arifiye’de Anlaşma Sağlandı…


28 Haziran Perşembe 2012.

 

Sakarya’nın Arifiye İlçe Belediyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nın(YERELSEN) üyelerinden olan Arifiye Belediyesinde sözleşme görüşmelerini işveren adına takip eden Yerelsen, görüşmeleri başarıyla yürüttü. İşçileri temsilen görüşmeleri takip eden Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesinin yöneticileriyle yapılan görüşmeler  sonucunda anlaşma sağlandı ve 2 yıl yürürlükte olacak olan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun makamında yapılan son görüşmede üzerinde mutabakat sağlanamayan tüm maddelerde anlaşıldı. Görüşme sonunda bir açıklama yapan Başkan Karakullukçu; Yaklaşık 4 aydır süren yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde  anlaşmaya vardıklarını ve hem idari maddelerde hem de ücret maddelerinde tarafların ortak menfaatine uygun düzenlemeler yaptıklarını söyledi. Çalışanlarıyla ast-üst ilişkisi dışında ağabey-kardeş hukuklarının olduğunu ve Arifiye halkına hep beraber hizmet ettiklerini söyleyerek, bu yüzden çalışanlarını enflasyona ezdirmediklerini ve ellerindeki imkanın en iyisini sunduklarını belirtti.

Sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını dileyen Karakullukçu, özellikle verdikleri profesyonel sendikacılık hizmetinden dolayı YERELSEN’e çok teşekkür etti.

Yerelsen adına sözleşme ile ilgili görüşlerini açıklayan  Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz UZUN; Her iki tarafında memnun olacağı bir sözleşme yaptıklarını söyleyerek yeni dönem sözleşmesinin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Ortalama yevmiye 52,25 oldu…

Yapılan artışlarla birlikte ortalama yevmiye 52,25 TL olurken, sosyal ödemelere de %6 oranında artış sağlandı. İkinci yılda ise yevmiyelere ve sosyal ödemelere % 8 oranında artış yapılmasına karar verildi.