BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
813
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
33
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
12
GÜNCELLENME TARİHİ: 01.07.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Arifiye’de Mutlu Son


16 Mayıs Pazartesi 2016.

Sendikamız üyelerinden Sakarya’nın Arifiye Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında 11 Şubat’tan beri sürdürülen görüşmeler 11 Mayıs 2016 tarihinde Arifiye Belediye Başkanlığı’nda imzalandı.

Arifiye Belediyesi’nde işveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi anlaşmasına Belediye Başkanı İsmail Karakulukçu, Başkan Yardımcısı Adnan Ağırman’ın yanı sıra sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ile sendikamız uzmanlarından Cavit Tokpınar ve sendika danışmanı Ertuğrul Özcan katıldı. İşçi sendikasından Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ile sendika yetkililerinin de hazır bulunduğu imza sonrasında Başkan İsmail Karakulukçu iki yıllığına yapılan yeni dönem toplu iş sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başkan İsmail Karakullukçu da yaptığı açıklamada;”Arifiye belediyesi olarak bütçe olanaklarımızı en iyi şekilde kullanarak az personelle yaklaşık 44.000 insanımıza hizmet ediyoruz. 38 işçimize ek olarak, hizmet alımı ile çalıştırdığımız 61 işçimiz daha mevcut. Dediğim gibi Arifiye’mize hizmet üretmek için tüm kaynaklarımızı optimum düzeyde kullanmaya çalışıyoruz. Bunları yapabilmek için de kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Gönül ister ki, personelimize daha fazla maaş verelim, sosyal haklarını yüksek verelim. Ancak elimizdeki bütçe belli. Ancak, emin olun ki bu artışı bile bütçemizi zorlayarak yapıyoruz. Ben, tüm işçi arkadaşlarımıza sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ediyor, özverili çalışmalarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.