BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Arifiye’de Toplu Sözleşme Maratonu Başladı


31 Mart Perşembe 2016.

3

Sendikamız üyelerinden Arifiye Belediyesi’nde, 38 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. İlk oturuma Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Başkan Yardımcısı Adnan Ağırman’ın yanı sıra sendikamızdan Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin,   Cavit Tokpınar ve Ertuğrul Özcan katıldı.

İşçilerin üye olduğu Hizmet İş sendikasından ise Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Mali Sekreter Ertuğrul Caymaz, Uzman Ertuğrul Aktaş ve işyeri temsilcisi Süleyman Yıldız iştirak etti.

Yapılan görüşme sonrasında açıklamada bulunan Başkan İsmail Karakullukçu; “Belediyemizde çalışan ve Hizmet İş sendikasına üye 38 işçi arkadaşımızı kapsayan toplu sözleşme görüşmelerine bugün itibarı ile başladık. Hizmet İş yetkilileri ilk oturumda taleplerini ilettiler. Biz de, Arifiye Belediyesi olarak üyesi olduğumuz YERELSEN sendikası ve başkan yardımcılarımız ile birlikte, bütçe olanaklarımız çerçevesinde işçilerimizin taleplerini değerlendireceğiz. Bu güne kadar imkânlarımızı zorlayarak, çalışanlarımızı memnun etmeye çalıştık. Bundan sonra da bu tavrımız sürecek. Ben, şimdiden toplu sözleşme görüşmelerinin işçilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

İlk oturumda, işçiler adına Hizmet İş sendikasının talebi, Arifiye Belediyesi adına görüşmelere katılan sendikamız yetkilileri ile Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya iletildi. İşçi sendikası tarafından sunulan 78 maddelik sözleşme teklif taslağından 4 maddenin geçilmesine karar verildi. Başkan İsmail Karakullukçu ile sendikamız yetkilileri talepleri değerlendirip, aralarında istişare yaptıktan sonra, ikinci tur görüşmelerine geçilecek.