BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Avusturya’dan Yerelsen’e Davet


1 Aralık Salı 2009.

SENDİKAMIZ’A AVUSTURYA’DAN DAVET


 2005 yılından bu yana toplu iş sözleşmelerini uzman ve profesyonel bir ekiple yürütmek, üye belediyeler arasında iş ve güç birliği oluşturmak amacıyla faaliyet gösteren Sendikamız eğitim ve bilgilendirme toplantısı kapsamında Avusturya’ya davet edildi.


 

İLKLERE İMZA ATTI

Kocaeli, Sakarya, Kırıkkale, Düzce ve Aksaray’da toplam 35 üyesine hizmet veren sendikamız kurulduğu günden bu yana pek çok ilke imza attı. İşveren sendikası olmasına rağmen çalışanların haklarına, eğitimine, iş sağlığı ve güvenliğine de önem veren sendikamız, bu konuda pek çok projeyi de hayata geçirdi. Avrupa Birliği fonlarından sağlanan kaynaklarla yürütülen “Yerel İş Barışı Projesi” ile Hollanda hükümetinin finanse ettiği “İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi” sendikamkızın hayata geçirdiği projelerin sadece birkaçını oluşturuyor.


 

İTALYA PROGRAMI

Sendikamız ayrıca üyelerinin temsilcilerinin de yurt içinde ve yurt dışındaki programlara katılımlarını sağlıyor. Geçen yıl Antalya’da düzenlenen eğitim seminerine yerel yönetimlerden yaklaşık 250 temsilci katıldı. Temsilciler seminerde ihtisas alanları ile ilgili eğitim aldılar.  Sendikamız heyeti Antalya programının ardından belediyecilik uygulamalarını yerinde incelemek amacıyla İtalya’ya eğitim ve bilgilendirme programı gerçekleştirdi.


 

VİYANA, GRAZ VE MÜNİH’E GİDİLECEK

Bu yıl eğitim ve bilgilendirme programı Viyana ve Graz belediyelerinden gelen davet üzerine Avusturya’da yapılacak. Sendikamız heyeti Avusturya’da gerçekleşecek programlarda incelemelerde bulunarak, bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunacak.


 

PROGRAM 5 GÜN SÜRECEK

Avusturya programına  40 kişilik heyet katılacak. 02-06 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek programın son günü Almanya’nın Münih şehrine geçilecek. Burada temaslarda bulunacak olan heyet daha sonra yurda dönecek.