BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Başiskele’de imzalar atıldı…


12 Ağustos Perşembe 2010.

İşveren adına YERELSEN…  

Yerelsen; üyelerinden olan Başiskele Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı.İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen, sözleşme görüşmelerini Hizmet-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü.Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

İmza töreni Yuvacık’da yapıldı…

Yuvacık Kültür Merkezinde yapılan imza törenine Yerelsen uzman personelleri Hasan Tenlik, Yahya Bilgin ,Mete Bilgin,Başiskele  Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Belediye Başkan Yardımcısı Faik Akyol,Hizmet iş sendikası   yöneticileri ve çok sayıda işçi katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Ayaz; Sözleşmeyle verdikleri zam oranının çok yüksek olduğunu,bunun farkında olduklarını ama hiçbir zaman çalışanlarının mağdur olmaması için böyle bir artış yaptıklarını söyledi.Sözleşme görüşmelerini yürüten taraflara teşekkür eden Ayaz, özellikle Yerelsen’in sözleşme görüşmelerindeki önemine vurgu yaparak, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasınıdiledi.

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.Sözleşmenin imzalanmasından sonra işçi sendikası temsilcileri  Başkan Ayaz’a plaket ve çiçek takdim ettiler.

Yevmiyelere %8 zam…

Varılan mutabakat sonucu öncelikle  en düşük yevmiye 54 TL’ye çekildikten sonra %8 oranında zam yapıldı.Ayrıca zamdan sonra 20 kuruş kıdem zammı ilavesi yapıldı. Bu zam çalışanların maaşlarına ortalama % 11ile % 33 arasında  artış getirdi. Sosyal haklarda da ortalama% 8 oranında artış sağlanmış oldu.