BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Başiskele’de imzalar atıldı…

Başiskele Belediyesinde çalışan  85 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen bir törenle imzalandı.

İşveren adına YERELSEN…  

Yerelsen’in üyelerinden olan ve işvereni temsilen Yerelsen’in görüşmelere katıldığı, Başiskele  Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başarıyla tamamlandı. İşçi tarafını temsil eden Hizmet-iş sendikası yetkilileriyle yürütülen görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

İmza töreni Belediye’de yapıldı…

Başiskele Belediyesi Hizmet Binasında  yapılan imza törenine Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen Uzman Personeli Mete Bilgin, Başiskele  Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve  Hizmet  iş sendikası   yöneticileri katıldı

Törende bir konuşma yapan Başkan Ayaz; Yeni bir Başiskeleyi oluşturduklarını ancak bunu başkanıyla, idarecisiyle ve işçisiyle hep beraber yaptıklarını söyleyerek, bunun karşılığında kendilerinin de bu personele hak ettiğinin en iyisini vermeye çalıştıklarını  söyledi. Bunda da başarılı olduklarını söyleyen Başkan Ayaz yeter ki personel işini iyi bir şekilde yapmaya devam etsin, bizde bunun altında kalmayız dedi. Sözleşme görüşmelerini yürüten taraflara teşekkür eden Ayaz, özellikle Yerelsen’in sözleşme görüşmelerindeki önemine vurgu yaparak, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasından sonra işçi sendikası temsilcileri  Başkan Ayaz’a plaket takdim ettiler.

Yevmiyelere seyyanen 4,5 TL. zam… 

Varılan mutabakata göre sözleşme 2 yıllık olacak. Sözleşmenin ilk yılında çalışanların yevmiyelerine seyyanen 4,5 TL zam yapılacak. Ayrıca yevmiyelere 20 kuruş kıdem zammı ilave edilecek. İkinci yılda ise yevmiyelere seyyanen 7,00 TL. artış yapılacak.