BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
803
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
23
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
14
GÜNCELLENME TARİHİ: 06.03.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

BAŞKANLARIMIZ DİLOVASI’NDA AĞIRLANDI


2 Ocak Çarşamba 2013.

 

Sendikamızın 2012 Kasım ayı istişare toplantısı, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın ev sahipliğinde, üyelerimizin katılımıyla Tavşancıl sahil Restoranda gerçekleştirildi. Böyle tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaparak, belediye başkanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Cemil Yaman; İstişare Kurulu Toplantıları’nın üyelerin birbiriyle kaynaşmasında önemli bir misyon üstlendiğini belirtti. Başkan Yaman, toplantıya katılımın yüksek olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu yaptığı konuşmada; “Yerelsen olarak çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bir yandan sözleşmeleri takip ediyor, diğer yandan da eğitim ve teşkilatlanma alanlarında çeşitli çalışmalar yapıyoruz.  Herkesin katılımıyla gerçekleştirilen bu tür toplantılar hem üyelerimizin birbirleriyle kaynaşması, hem de aidiyet duygusunun gelişmesi açısından çok faydalı olmaktadır.” dedi.

Genel Başkan Vekilimiz Mustafa Çöpoğlu da katılımcılara, sendikamızın faaliyetleri ve teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Son olarak Van Eğitim ve Bilgilendirme Programı’nı değerlendiren Çöpoğlu; önümüzdeki dönemde yapılması planlanan eğitim faaliyetlerimiz hakkında açıklamalarda bulundu. Çöpoğlu, yeni belediyeler yasasıyla büyükşehir statüsüne çıkan belediyelere sendika olarak danışmalık hizmeti sunabileceğimizi, bunun yanında bilgi ve tecrübelerimizi de paylaşabileceğimizi söyledi. Önümüzdeki günlerde büyükşehir statüsüne geçen bu belediyelere sendika olarak üyelik teklifinde bulunacağımızı ve yeni üyelerin katılımıyla sendikamızın gücüne güç katılacağını söyledi.

Toplantıda söz alan Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun, sendikamızın 2012 yılında müzakeresi devam eden sözleşmeler ile üye aidatları hakkında üyelerimize detaylı bilgiler verdi.

Toplantımızın değerlendirme kısmında söz alan üyelerimiz, Van Eğitim ve Bilgilendirme Programı’ndan duydukları memnuniyeti belirterek önümüzdeki dönemlerde de bu tür faaliyetlerin yapılmasının faydalı olacağını ifade ettiler. Toplantımız, bir sonraki istişare toplantısının yeri ve zamanın belirlenmesiyle son buldu.