BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

BELDE A.Ş.’de TİS için Masaya Oturuldu


16 Aralık Cuma 2016.

2-1086-x-735

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BELDE A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu 14 Aralık 2016 tarihinde yapıldı.

BELDE A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde çalışan 1000 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmesi öncesi sendikamız yetkilileri Genel Müdür Kemal Yazıcı’yı ziyaret ederek sözleşme hakkında bilgi verdi. Kemal Yazıcı’yla yapılan görüşme sonrasında toplu iş sözleşmesi için işçi sendikası ile yapılacak ilk oturuma geçildi.

BELDE A.Ş.’yi temsilen görüşmeye katılan Kemal Yazıcı oturum öncesi sözlerine, 10 Aralık tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısını kınayarak başladı. Halep’te yaşanan insanlık dramına da dikkat çeken Yazıcı, Halep’te yaşanan insanlık dışı durumun bir an önce sona ermesi için duacı olduklarını söyledi. Önümüzdeki yılları kapsayacak yeni dönem toplu iş sözleşmesinin şimdiden ülkemize, şehrimize, belediye ve çalışanlarına hayırlı olmasını dileyen Yazıcı, yapılacak sözleşmenin hem şirketi hem de çalışanları mutlu etmesinin en büyük temennisi olduğunu ifade etti.

Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun ise sözleşmenin her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyerek, taşeron ve kadrolu işçi bulundurması nedeni ile BELDE A.Ş.’nin koşulları ile Büyükşehir belediyesinin koşullarının aynı olmadığını ve sözleşme sürecinde bu durumun göz önünde bulundurulması gerektiğinin altını çizdi.

Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy ise temennilerinin toplu iş sözleşmesinin masada bitirilerek, çalışanları ve işvereni mutlu edecek bir anlaşmayla sona ermesi olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmalar sonrasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerine geçildi.

Sözleşme görüşmelerine BELDE A.Ş.’yi temsilen Genel Müdür Kemal Yazıcı, İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Akif Karaosmanoğlu’nun yanı sıra YERELSEN Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ile sendika uzmanlarından Hasan Tenlik, Yavuz Altınışık ve Murat Aslan katıldı. BELDE A.Ş. çalışanlarını ise Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika yetkilileri temsil etti.

Hizmet İş Sendikası tarafından verilen 50 maddelik toplu iş sözleşmesi teklif taslağı üzerinde yapılan görüşme sonunda 5 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.

 3-1152-x-660