BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Belde A.Ş’de Sözleşme Görüşmeleri Başladı


18 Eylül Cuma 2020.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan Belde A.Ş.’nin Toplu Sözleşme görüşmeleri için YERELSEN ile Hizmet-İş sendikaları arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 5327 işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmeleri Yerelsen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yerelsen’in temaslarının ardından başlayan toplantıya Belde A.Ş. Genel Müdürlüğü’nü temsilen Genel Müdür Kemal YAZICI, İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Akif KARAOSMANOĞLU katıldı. İşveren tarafını temsilen toplantılarda yer alan Yerelsen’den ise Genel Sekreter Ali DANIŞ, Sendika Uzmanlarından Hasan TENLİK, Murat ASLAN, Melih KURAN ve İ.Halil ÇELİK katılım sağladı. Toplantıda işçi tarafını temsil eden Hizmet-İş Sendikası’ndan ise Hizmet-iş Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Hizmet-iş Kocaeli Şube Başkan Yardımcıları Muharrem SUBAŞI ve Tuğrultan ÇAĞDAŞ katıldı.

18.09.2020 tarihinde gerçekleşen toplantıda Belde A.Ş Genel Müdürü Kemal YAZICI yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Hoşgörüyle ve diyalogla hem şirket adına hem de işçiler adına güzel bir sözleşmeye imza atacağımıza inanıyoruz. İki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Olumlu bir atmosferde gerçekleşen ilk toplantıda sözleşme taslağı incelenirken karşılıklı bilgi alışverişi yapılmıştır.