BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

BELPAŞ A.Ş. DE İMZALAR ATILDI


15 Şubat Salı 2022.

 

 

 

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan BELPAŞ  A.Ş’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.10.01.2022 tarihinde yapılan son toplantıda taraflar hazırlanan taslak üzerindeki incelemelerini tamamladılar.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan görüşmelere Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni Başkan Ekrem YÜCE ,  Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Furkan BEŞEL ve BELPAŞ A.Ş Şirket Genel Müdürü Osman ÇELİK ve şirket yöneticileri katıldı. İşveren vekili sıfatı ile görüşmelere dahil olan Yerelsen’i ise Genel Sekreter Yardımcısı  Hasan TENLİK , sendika TİS Grup Başkanları İbrahim Halil ÇELİK, ve Furkan YILDIRIM temsil etti. Toplantıda işçi tarafını ise Hizmet-İş temsil etti. Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı M. Mesut GÖKDEMİR, Hizmet-İş Şube Başkan Yardımcısı Resul YÜKSEL sendika yöneticileri ve temsilcileri de yapılan görüşmeye dahil oldu.

Olumlu bir atmosferde yapılan görüşmelerde taslak üzerinde mutabakat sağlanırken, taraflar anlaşma ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler. Toplantıda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE ”Bizler de Sn. Cumhurbaşkanımızın başlattığı mücadeleye destek olmak, çalışma arkadaşlarımızın şartlarını iyileştirmek adına ilgili Sendika temsilcilerimizle bir araya geldik.  Şartların müsaade ettiği en makul iyileştirmeyi gerçekleştirdik. Bu sözleşmeye göre BELPAŞ’ta görevli çalışma arkadaşlarımızın yevmiyelerine %45-50 arasındaki oranda zam yapıyoruz. İnşallah bu rakamlarla çalışma arkadaşlarımızın haklarını bir nebze olsun iyileştirildiğini ümit ediyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hayırlı olsun Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah” dedi.

Yapılan görüşmelerin ardından toplamda 360 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı.