BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Belpaş Toplu Sözleşme İlk Toplantısı Gerçekleştirildi


12 Aralık Salı 2017.

Yerelsen’in üye kuruluşlarından Belpaş’ın 118 işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi için görüşmeler olumlu bir havada başladı. Belpaş Hizmet Binası’nda 8 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya işveren vekili sıfatı ile Yerelsen ve işçi sendikası olarak Hizmet İş katıldı.

Toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısında Belpaş’ı Genel Müdür Yardımcısı Fatih CENGİZ temsil ederken, Yerelsen’i ise Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve Sendika Uzmanı İbrahim Halil ÇELİK temsil etti. Toplantıda işçi tarafını ise Sakarya Hizmet iş şube başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Hizmet iş mali sekreteri Ertuğrul ÇAKMAK, Sakarya şube personeli Ertuğrul AKTAŞ, Baş temsilci Mustafa İsmail YILMAZ ve İşyeri temsilcisi İbrahim Ethem ULUNÇ temsil etti.

Temenni konuşmaları ile başlayan toplantıda Belpaş Genel Müdür Yardımcısı Fatih CENGİZ Toplu Sözleşmenin Hayırlara vesile olmasını dilediğini aktardı. Sözleşmenin masada bitmesini arzu ettiklerini ve Belpaş A.Ş işçilerinin hak ettikleri maaşları vermek için gayret sarf edecekleri vurgusunu yaptı.

Konuşmaların ardından 118 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerine geçildi. Toplantıda işçi sendikası tarafından hazırlanan 77 maddelik taslak görüşülürken, 44 maddesi kabul edildi.