BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

BİAŞ’TA İMZALAR ATILDI


26 Ağustos Salı 2014.

Sendikamız üyelerinden Başiskele Belediyesi’nin iştirakçi kuruluşu BİAŞ’ta 360 işçiyi kapsayan ve 48 maddeden oluşan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

11 Mart 2014 tarihinde başlayan sözleşme sürecinde işveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi  15 Ağustos  2014 tarihinde imzalandı.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Biaş yöneticileri, genel sekreterimiz Mümtaz Uzun ile  Cavit Tokpınar’ın hazır bulunduğu sözleşme imza programına Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda çalışan katıldı.

Başiskele Belediyesi şirket personelini temsilen sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme sonrası konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “BİAŞ şirketimizde çalışan personelimiz için günün şartlarında çok iyi bir değerde sözleşme imzaladık. Bugüne kadar BİAŞ bünyesinde çalışan arkadaşlarımız huzur içerisinde, gecikmeden, alın terleri kurumadan ücretlerini aldılar” dedi.

İşçilerin yeni ücretlerini de aynı şekilde alacaklarını belirten Ayaz, “Kendilerine ve ailelerine hayırlı olsun. Hakkıyla çalışıp kazanan bütün arkadaşlarımıza analarının ak sütü gibi helali hoş olsun” diyerek konuşmasını noktaladı.  Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ise yapılan sözleşmenin günümüz şartlarına uygun bir içerikte olduğunu vurgulayarak sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı uğurlu olmasını diledi.