BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bilecik Belediyesinde sözleşme tamamlandı…


17 Nisan Salı 2012.

 Bilecik Belediyesinde  çalışan işçileri yakından  ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; Belediyede düzenlenen bir törenle imzalandı.

Yerelsen’in Bilecik’te imzaladığı 3. Dönem sözleşmesi oldu… 

Yerelsen; üyelerinden olan Bilecik Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Hizmet-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü. Daha önce 2 kez sözleşme yapılan Bilecik’te bu Yerelsen’in yaptığı 3. Dönem sözleşmesi oldu. 

İmza töreni Başkanlık Makamında yapıldı… 

Bilecik  Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın makamında yapılan törene Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen Uzman Personeli Mete Bilgin, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Belediye yöneticileri, Hizmet iş sendikası Kütahya Şubesinin yöneticileri ve  işçi temsilcileri katıldı. 

İlk olarak  Belediye Başkanı Selim Yağcı, imza altına alınan sözleşme ile ilgili bilgi aktardı. Başkan Yağcı Bilecik’e birlikte hizmet ettiğimiz tüm çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum dedi. Çalışanlarımızın imkanlarını daha geniş tutabilme ve sosyal haklarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri açısından gerek yevmiyelerinde gerekse diğer sosyal haklarında ciddi bir iyileştirme yapıldığını vurguladı. Son olarak Başkan Yağcı imzalanan sözleşmenin sendika temsilcileri ve Belediye çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.  

Başkan Yağcı’dan sonra söz alan Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin şunları söyledi;‘‘ Kurulduğu günden beri hızlı bir genişleme gösteren sendikamız, gelinen bu noktada  üye sayısı ve faaliyetleri ile ülkemizin en önemli kurumlarından biri haline gelmiştir. Yerelsen olarak bu sene içinde  40 kadar Belediyede sözleşme görüşmelerini takip etmekteyiz. Yaptığımız sözleşmeler sayesinde Belediyelerde iş barışının sağlanması konusunda çok önemli katkılar sunmaktayız. Bilecik Belediyesinde de  güzel bir sözleşme yaptık.  İmzalanan bu sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını dilerim.’’ 

Son olarak konuşan Hizmet iş sendikası Ege Bölge  Başkanı Ahmet Özen’de  sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederek, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.   

En düşük yevmiye 47,57… 

Varılan mutabakat sonucu imzalanan sözleşmesinin yürürlük süresi 1 yıl olarak kabul edildi. Çalışanların en düşük yevmiyesi 47,57 TL.ye, en yüksek yevmiyesi de 52,99 TL’ye çıkmış oldu.Ayrıca sosyal haklara da ücret zammı oranında artış sağlandı.