BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Birlik ve Beraberlikle Yaralarımızı Saracağız

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN) Genel Başkanı Zeki Toçoğlu Kayseri’de gerçekleştirilen hain saldırıyı kınadı. Huzurumuza kast eden canilere verilecek en yakıcı cevabın birlik ve beraberlik olduğunu vurgulayan Başkan Toçoğlu mesajında şöyle dedi;

“Sabah saatlerinde Kayseri ilimizde askerlerimizi hedef alan canlı bomba saldırısı on dört vatan evladımızın canına kıymış, elli altı vatandaşımızın yaralanmasına sebep olmuştur. İstanbul Beşiktaş’ta ki yaralarımız henüz sarılmamışken bu vahşi saldırı bir kez daha yüreklerimize ateş düşürmüştür.

Açıktır ki ülkemizin bölgesel güç olma yolundaki azmi ve kararlığı dış güçler ve onların maşalığını üstlenen eli kanlı örgütler tarafından sekteye uğratılmak istenmektedir. İçeriden ve dışarıdan siyasi, ekonomik ve terör saldırıları ile ülkemize diz çöktürme amacında olanlar, gücümüzü ve enerjimizi başka yönlere çekmek istemektedirler.

Dün polislerimize saldıranlar, bugün aynı hain niyetlerle ülkemizin huzur ve istikrarını, birlik ve beraberliğini bozmayı hedefleseler de asla başaramayacakları ortadadır. Millet ve devlet olarak, milli birlik ve beraberlik içinde, tüm imkânlarımızla bu saldırılarılar bertaraf edeceğiz. Huzurumuza kast eden canilere verilecek en yakıcı cevap birlik ve beraberlikle kardeşliğimizi pekiştirmekten geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle YERELSEN camiası olarak Kayseri’deki saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun.”

YERELSEN Genel Başkanı

Zeki Toçoğlu