BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bolu Belediyesinde mutlu son….


30 Mayıs Çarşamba 2012.

Bolu  Belediyesinde  çalışan 205 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı.

Yerelsen’in  üyelerinden olan Bolu Belediyesinde, geçen dönem sözleşme taraflar anlaşamadığı için Yüksek Hakem Kurulunca bağıtlanmıştı. Bu dönem ise Yerelsen toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Belediye-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı. 

İmza töreni Bolu Belediyesi’nde yapıldı… 

Bolu Belediyesi Hizmet Binası önünde bulunan alanda yapılan imza törenine  Yerelsen’i  Genel Sekreter Mümtaz Uzun ve Yerelsen  Uzman personeli Mete Bilgin temsil etti. Ayrıca Bolu  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye yöneticileri, Belediye iş sendikasının Bolu Şube yöneticilerinin yanısıra ,  halktan ve çalışanlardan çok sayıda kişi katıldı. 

Törende açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı  Alaaddin Yılmaz, her zaman sözleşmeyi masada bitirmek istediklerini ama bu güne kadar muvaffak olamadıklarını söyledi. Ancak bugün gelinen noktada sözleşmeyi ilk kez masada her iki tarafın anlaşmasıyla bitirdiklerini söyledi. İşçilerin Bolu Belediyesinin gerçek sahipleri olduğunu, kendilerinin ve diğer yöneticilerin gelip geçici olduğunu söyleyen Yılmaz, işçilere  imkanları zorlayarak en iyi şartlarda zam verdiklerini ifade etti. Bu sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasında katkısı olan herkese teşekkür eden Yılmaz, özellikle kendileri adına sözleşmeyi başından sonuna kadar iyi bir şekilde yürüten Yerelsen’e çok teşekkür etti. Farkların en kısa sürede verileceğini belirten Başkan Yılmaz, sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı ve bereketli olmasını diledi.  

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasından sonra işveren ve işçi sendikası temsilcileri karşılıklı olarak birbirlerine çiçek   takdim ettiler. 

Yevmiyelere  seyyanen ilk 6 ay 3 TL , ikinci 6 ay 3 TL.  zam… 

Varılan mutabakat sonucu çalışanların yevmiyelerine 1. yıl ilk 6 ay için 3 TL, ikinci 6 ay için 3 TL. zam yapıldı. Aynı şekilde  ikinci yıl ilk 6 ay için 3 TL, ikinci 6 ay içinde 3 TL. seyyanen zam yapıldı.  Sosyal haklarda da aynı oranlarda artış sağlanmış oldu.