BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDE İLK OTURUM HEYECANI


7 Mart Perşembe 2013.

Sendikamızın yeni üyelerinden Bozüyük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesinin ilk oturumu yapıldı. 06 Mart 2013 tarihinde başlayan görüşmelere Bozüyük Belediyesi’ni temsilen Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, sendikamız uzmanlarından Mete Bilgin ve Yavuz Altınışık katıldı. Sendikamız ile Bozüyük Belediyesi’nde örgütlü olan Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmesinde Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü de hazır bulundu.

Toplantı açılış konuşmasında işçilerle yapılacak toplu iş sözleşmesinde her iki tarafın da çıkarlarının gözetilmesi gerektiğine vurgu yapan Yörükcü, bir tarafta işçilerin diğer tarafta kamunun hakları olduğuna dikkat çekerek yapılacak sözleşmenin her iki tarafın da hayrına dokunması gerektiğini ifade etti.  Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Bilal Temen ise işçi sendikası olmalarına rağmen hiçbir sözleşmede kendilerini karşı taraf olarak görmediklerini dile getirerek “Biz kendimizi belediyenin bir parçası olarak görüyoruz, dolayısıyla alınacak kararlarda her iki tarafın da memnuniyetini talep ediyoruz.” dedi. 

Yapılan görüşmeler sonucunda işçi sendikası teklif taslağındaki maddelerin birçoğunda yeniden düzenlenerek kabul edilmesi yoluna gidildi. Sosyal ve idari konuları içeren maddelerin tamamına yakınının kabul edildiği toplantıda ücrete yönelik maddelerden on bir maddenin ertelenmesine karar verildi. Karşılıklı nezaket çerçevesinde ilerleyen görüşme bir sonraki toplantının 22 Mart 2013 tarihinde yapılmasına karar verilerek son buldu.