BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bozüyük’de İmza Sevinci


3 Şubat Çarşamba 2016.

Sendikamız üyelerinden Bozüyük Belediyesi’nde, belediye çalışanlarının beklediği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona varıldı. İlk oturumu 12 Aralık 2016 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi müzakereleri 29 Ocak 2016 tarihinde Bozüyük Belediyesi itfaiye garajında düzenlenen yoğun katılımlı törenle imza altına alındı.

Bozüyük Belediyesi’nde işveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Belediye – İş Sendikası yetkilileri arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi imza töreninde Bozüyük Belediyesi’ni Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcılarından Mustafa Yörükcü ve İnsan Kaynakları Müdürü Naci Tura etti. İşveren tarafında sendikamız adına Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve sendika uzmanlarımızdan Cavit Tokpınar yer aldı. Belediye çalışanlarını ise Belediye – İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Güney Demirdaş, sendika yönetim kurulu üyeleri  ve işyeri temsilcisi Ersel Pişkinel temsil etti.

Yapılan görüşmeler sonunda alınan kararla 2016 yılı için işçilerin günlük yevmiyelerine yüzde 14, Sosyal haklara ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Tören başlangıcında kısa bir konuşma yapan Bozüyük Belediyesi Başkanı Fatih Bakıcı, belediye ile belediye çalışanlarının bir ve bareber olduğunu ifade ederek; belediye personeline belediye imkânları ölçüsünde haklarını vermeye gayret ettiklerini söyledi. Bakıcı sözlerine şöyle devam etti: “Çalışanlarımız benim için çok değerli, yapılan hizmetlerde en çok emek verenler de kendileridir. Bu yüzden hakları ne ise onlara verelim istiyoruz, bu yıl asgari ücrete yapılan zamlar oranında biz de işçilerimizin maaşlarında dengeli bir artış yaptık. Yapılan bu sözleşme hepimiz için hayırlı uğurlu olsun, tüm belediye çalışanlarıma görevlerinde kolaylıklar diliyorum.”

Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ise yapılan sözleşmenin her iki tarafında hakkına riayet edecek içerikte yapılmış olmasının sevindirici olduğunu söyleyerek sözleşmenin belediye ve belediye çalışanlarına hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından belediye çalışanlarına ikramiye müjdesi ve iyileştirilen sosyal haklar konusunda bilgi verildiği tören, atılan imzalarla sona erdi.