BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bursa Büyükşehir ve BUSKİ’de Davul Zurnalı Tören

20103_ERH_2_201507151357

Sendikamızın yeni üyelerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’de şubat ayından bu yana devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla tamamlandı. Hizmet-İş ile Yerelsen arasında yürütülen görüşmeler sonucunda Büyükşehir ve BUSKİ’de çalışan toplam 1331 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi 15 Temmuz 2015 tarihinde BUSKİ Sosyal Tesisleri’nde. İmza törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Büyükşehir Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Muammer Karaduman, BUSKİ Genel Müdürü vekili İsmail Yılmaz ev, Hizmet İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz katıldı. İmza töreninde Büyükşehir ve BUSKİ’de çalışan çok sayıda işçi de hazır bulundu.

“Türkiye’de yeni bir dönem başladı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle Bursa’yı çağdaş bir Avrupa kenti hedefine emin adımlarla ulaştırdığını anlattı. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla her alanda öncü olduğunu anlatarak, “Türkiye’de yeni bir dönem başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle Bursa, her alanda dünya gündeminde. Bursa, yaşam kalitesi bakımından artık Türkiye’de birinci sıraya yerleşti” dedi.

Başkan Altepe, ‘Hizmet ibadettir’ düşüncesiyle hareket ettiklerini anlatarak, “Ecdat yadigarı Bursa’nın güzelliklerini ortaya çıkarıyor, eserler ortaya koyuyoruz. Bütünşehir uygulamasıyla artık 17 ilçeye hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, tarihi yapılardan turizmin kalkındırılmasına, termalinden ulaşımına, BTM’den stadyuma kadar her alanda örnek çalışmalara imza atıyoruz” şeklinde konuştu.

“Büyükşehir bir marka”

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya yeni bir ivme kazandırdığını vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi artık bir marka. Yapılanlar herkes tarafından takdir ediliyor. Bizler, Bursa’yı seviyoruz. Bursa’ya sevgimizi de hizmetlerimizle gösteriyoruz. Kadrolarımızın uyumlu çalışmasını amaçlıyoruz. İşçiler, bayramı erkenden çifte sevinçle kutluyor” diyerek, işçilerin haklarını koruyan sözleşmeden dolayı tüm çalışanları tebrik etti.

Hizmet İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz de, toplu sözleşmenin detaylarını anlattığı açıklamasında uzun süren müzakerelerin güzel bir sonuca ulaşmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. İşçilerin sözleşmesinde iyileştirmeler yapıldığını ve sosyal hakların da desteklendiğini ifade eden Öz, Büyükşehir Belediyesi’nin her alanda örnek çalışmalarıyla dikkat çektiğini vurgulayarak, başarılı adımlar atan Başkan Altepe’yi hizmetlerinden dolayı tebrik etti. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından Başkan Altepe de Öz’e plaket verdi. İşçiler, sözleşme sevincini davul zurna eşliğinde kutladı.

 20103_ERH_8_201507151358

20103_ERH_3_201507151357

20103_ERH_10_201507151358