BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bursa Büyükşehir ve BUSKİ’de Davullu Zurnalı Tören


14 Nisan Cuma 2017.

2

Sendikamızın üyelerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’de şubat ayından bu yana devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla tamamlandı. Hizmet-İş ile Yerelsen arasında yürütülen görüşmeler sonucunda Büyükşehir ve BUSKİ’de çalışan 981 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi 14 Nisan 2017 tarihinde Büyükşehir Meclis Salonu’nda imzalandı. İmza törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen Uzmanı Murat Arslan, BUSKİ Genel Müdürü İ. Hakkı Çetinavcı, Hizmet İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ve Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin katıldı. İmza töreninde Büyükşehir ve BUSKİ’de çalışan çok sayıda işçi de hazır bulundu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile belediye çalışanlarının katıldığı toplu iş sözleşmesi imza töreni davul zurna ile kutlandı.

Büyükşehir ve BUSKİ çalışanlarının sözleşme sevincine ortak olan ve 2 yıllık yeni anlaşmanın hayırlı olması dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin herkesin çalışmak istediği kurum olduğunu vurgulayarak, kaynakları yerinde kullanarak Bursa için daha fazla yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir ve BUSKİ çalışanlarının sözleşme sevincine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de ortak oldu. Başkan Altepe, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ve çalışanlar, Ankara Yolu’ndaki belediye binasında yapılan imza töreni sonrası, sözleşme sevincini davul zurna ile oynayarak kutladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapılan anlaşmanın bürokratlar ve çalışanlar açısından hayırlar getirmesini diledi. Yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da herkesin çalışmak istediği kurum olduğuna değinen Başkan Altepe, ortaya konulan hizmet ve projelerin haklı gurur oluşturduğunu ifade etti. Büyükşehir’de gelirin her geçen gün arttığını belirten Başkan Altepe, toplu iş sözleşmesi gibi güzel imzaları atarak Bursa’nın ve Türkiye’nin gelişimine katkı sağlamak istediklerini söyledi. Konuşmasında, kaynakları yerinde kullanmaya gayret ettiklerini, halkın parasına kuruşuna kadar sahip çıkmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Bizler çalışmalarımızla Bursa’nın parası Bursa’ya kalsın istiyoruz. Her yıl en az 200 milyon TL’lik ek kaynak oluşturarak, şehrin yaşam kalitesini artırıyoruz. Bunları yapmaya devam edeceğiz. Yeter ki devletimiz ayakta olsun, Bursa kazansın. İmzaladığımız bu toplu iş sözleşmesi, hem Büyükşehir hem de BUSKİ için hayırlı uğurlu olsun. İnşallah 16 Nisan; tüm İslam aleminin, Türkiye’nin, mazlumların yüzünün güldüğü güzel bir gün olsun. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.