BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bursa Büyükşehir ve BUSKİ’de İlk Oturum Heyecanı


26 Mart Perşembe 2015.

2 (1296 x 864)

Sendikamız üyelerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi ile büyükşehir iştiraklerinden BUSKİ çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 25 Mart 2014 tarihinde sendikamız ile Hizmet İş sendikası arasında yapılan ilk oturum BUSKİ kurum binasında yapıldı.

Görüşmeye Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Muammer Karaduman ve  BUSKİ’yi temsilen ise İnsan Kaynakları Şube Müdürü Hacı İsmail Güneş ve Özlük İşleri Şube Müdürü Mustafa Ceylan’ın yanı sıra Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ile sendika uzmanlarından Mete Bilgin ve Yavuz Altınışık katıldı. Büyükşehir ve BUSKİ çalışanlarını ise Hizmet-İş Genel Denetim Kurulu Başkanı Recep Özcan, Hizmet İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Özgüven, Şube Başkanı Mehmet Keskin ve sendika yetkilileri temsil etti.

Toplantı öncesi açıklama yapan Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı; “İşçinin ve işverenin memnun kalacağı bir sözleşme imzalamak en büyük hedefimizdir. Bu anlamda sözleşmenin masada tarafların anlaşarak kalkacağına inanıyorum.  Yapılacak sözleşmenin her iki tarafa da şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan görüşme sonunda Hizmet İş Sendikası tarafından verilen teklif taslağındaki 5 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.