BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Bursa Büyükşehir ve BUSKİ’de Anlaşma Sağlandı


4 Nisan Perşembe 2019.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün işçilerini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. 15.03.2019 tarihinde gerçekleşen son toplantıda sözleşme taslağı üzerinde mutabakata varıldı.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan toplantıda kurumları temsilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Yerelsen Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet AKA ve Buski Genel Müdürü Güngör GÜLENÇ katıldı.

Yerelsen’in işveren vekili sıfatı ile dahil olduğu toplantıya Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve sendika uzmanlarından İbrahim Halil ÇELİK iştirak etti. Toplantıda işi tarafını temsilen Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut ARSLAN ve Şube Başkanı Mustafa YAVUZ hazır bulundu.

Toplantıda hazırlanan taslak üzerinde müzakereler anlaşma ile sonuçlanırken imzaların atılmasından önce Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı bir konuşma yaptı. Alinur AKTAŞ konuşmasında toplu sözleşmenin hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini dile getirdi.