BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Büyükşehir’de İmzalar Atıldı…


20 Mayıs Salı 2008.

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası önündeki törene çok sayıda işçi katıldı.

 


İmza törenine  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Sendikamız Genel Başkanı Münir KARALOĞLU, Sendikamız Başkan Vekili Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, Sendikamız Genel Sekreteri Av.Halil ÜSTÜNDAL,  ile Belediye-İş Genel Başkanı Nihat YURDAKUL, Genel Başkan Yardımcısı Şükrü EROL, TİS. Genel Sekreteri Erdoğan KEFELİ, Eğit. ve Basın Yayın Sekreteri Bayram ÖZKAN ve Kocaeli şube yetkilileri katıldılar.


 

 

 

  

 

 


 

Sendikamız Genel Başkanı Münir KARALOĞLU konuşmasında “sözleşmeyi masada bitirmekten dolayı duyduğu memnuniyeti” ifade etti. Ayrıca, “Sözleşme öncesi 19,91 YTL ile 73,04 YTL arasında bir çok farklı ücret bulunduğunu, bu sözleşme ile ücretler arasındaki dengesizliğin büyük oranda giderildiğini; en düşük yevmiyeye % 101, en yüksek yevmiyeye ise % 9 oranında zam yapıldığını, genel ortalamada ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde     % 24’e varan, İSU Genel Müdürlüğü’nde ise % 27’ye varan bir ücret zammı yapıldığını” ifade etti.


 


            Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat YURDAKUL yaptığı konuşmasında “örgütlü ve eğitimli bir toplum olmanın gerekliliğine ve çalışanların daha iyi örgütlenmesinin önemine” işaret etti.


 


 

            Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU da “Sözleşmenin masada bitmiş olmasından duyduğu memnuniyeti” ifade ederek,  “Hatırlamak gerekir ki sendikacılık yalnızca sözleşme zamanlarında gelip masaya oturmak değildir. İşçiler için eğitim ve sosyal etkinlikler  düzenlemek gerekir. Bakın kentimize değişimi görün. Peki bunu kimler başardı. Siz işçiler ve biz birlikte yaptık. Biz çalışan işçinin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.


           


İmzaların atılmasından sonra işçiler davul zurna eşliğinde halay çekerek sözleşmeyi kutladılar.