BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Canik’te İmza Sevinci

Sendikamız üyelerinden Canik Belediyesi’nde uygulanmak üzere akdedilecek yeni toplu iş sözleşmesi görüşmeleri nihayete erdi. Canik Belediyesi’nde işveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 6 Mart 2017 tarihinde her iki tarafın mutabakatıyla masada bağıtlandı.

Sendikamız ile Hizmet İş Sendikası yetkilileri arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi anlaşma toplantısında Canik Belediyesi’ni Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay ile Yazı İşleri Müdürü Gökay Erkan temsil etti. İşveren tarafında ise YERELSEN adına sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ile Murat Aslan yer aldı. Canik Belediyesi çalışanlarını temsilen Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Yüksel Uzun, sendika yetkilileri ve işyeri temsilcisi katıldı. 57 maddeden ibaret olan sözleşmenin yürürlük süresi iki yıl olarak belirlendi.

Atılan imzalar sonrasında Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay yapılan sözleşmenin hayırlara vesile olmasını dileyerek YERELSEN’e teşekkür etti.