BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Çankırı Belediyesinde sözleşme tamamlandı…

Kurulduğu günden beri üyesi bulunan belediyelere en üst düzeyde hizmet veren Yerelsen, bu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu hizmetlere Çankırı Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesiyle devam edildi. Çankırı Belediyesinde  çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı. Yerelsenin yeni üyelerinden olan Çankırı Belediyesinde, bu yıl ilk kez Yerelsen tarafından yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başarıyla neticelendi. Görüşmeleri uzman ekibiyle yürüten Yerelsen, sözleşmenin idari maddelerini tekrar düzenleyerek, iş barışı konusunda olumlu adımlar atılmasını sağladı. 

İmza töreni tarihi binada yapıldı… 

Tarafların üzerinde mutabakat sağladığı sözleşme II.Abdülhamit Han Döneminde yapılan tarihi çamaşırhane binasında imzalandı. İmza törenine  Yerelsen’i temsilen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve Yerelsen  Uzman personeli Hasan Tenlik katıldı. Ayrıca Çankırı  Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye yöneticileri, Hizmet iş sendikası yöneticilerinin yanı sıra, çok sayıda çalışan katıldı. 

Törende açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı  İrfan Dinç, çalışanların belediyenin gerçek sahibi olduğunu ve hizmeti bu arkadaşlarla birlikte yaptıklarını söyledi. Kendilerininde bu hizmet karşılığında ellerinden gelen en iyi imkanları çalışanlarına sunduklarını belirtti.Yapılan ücret artışlarının ekonomik koşullar göz önüne alındığında küçümsenmeyecek bir artış olduğunu söyleyen Dinç, sözleşmede emeği geçen herkese, özellikle Yerelsen yöneticilerine çok teşekkür ederek, sözleşmenin herkes için hayırlı olmasını diledi. 

Başkan Dinç’den sonra söz alan Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu’da Çankırı’da bulunmaktan ve burada Yerelsen olarak sözleşme yapmaktan duydu memnuniyeti belirterek sözlerine başladı. Yerelsenin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Çöpoğlu, sözleşmenin hem işverene hem de işçilere hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmalardan sonra imzalar atıldı ve sözleşme yürürlüğe girmiş oldu.Varılan mutabakat sonucu çalışanların yevmiyelerine 6 aylık dönemler halinde %7,5  oranında zam yapıldı. Sosyal haklarda da aynı oranlarda artış sağlanmış oldu.