BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Çankırı’da Görüşmeler Başladı


30 Kasım Pazartesi 2015.

20151126_134210

Sendikamız üyelerinden Çankırı Belediyesi’nde akdedilecek toplu iş sözleşmesinin ilk oturumu yapıldı.  26 Kasım 2015 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Çankırı Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşme öncesinde sendika uzmanlarımız Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’i makamında ziyaret ederek sözleşme hakkında bilgi verdi.  Başkan Dinç akdedilecek sözleşmenin belediyenin imkânları çerçevesinde yapılacağını söyleyerek, sözleşmenin hakkaniyet ölçülerinde ve her iki tarafı da memnun edecek bir içerikte olması temennisinde bulundu.

Sözleşmenin ilk oturumuna Başkan İrfan Dinç ve yardımcısı Hasan Öztürk iştirak etti. Çankırı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Muharrem Ovacıklı’nın yanı sıra işveren temsilcisi olarak Yerelsen uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Arslan’ın da katıldığı toplantıda işçi sendikası yetkililerinden Hizmet İş Sendikası Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Yusuf Güler ile sendika şube sekreteri İlhan Ok ve işyeri temsilcisi hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 64 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 45 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.