BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
803
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
23
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
14
GÜNCELLENME TARİHİ: 06.03.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Çankırı’da TİS Görüşmeleri Başladı 


6 Aralık Cuma 2019.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan Çankırı Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 29.11.2019 tarihinde başlayan görüşmede 30 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi üzerine müzakereler gerçekleştirildi.

Çankırı Belediyesi hizmet binasında başlayan görüşmelerde belediyeyi Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet HALLAÇ temsil ederken, Yerelsen’den ise sendika uzmanlarımız Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil etti. Görüşmelerde işçi tarafını temsil eden Hizmet-İş sendikasından Şube Başkanı Yusuf GÜLER ve Şube Mali Sekreteri İlhan OK hazır bulundu.

30 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmesinde Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet HALLAÇ bir konuşma yaptı. HALLAÇ konuşmasında yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ettiklerini ifade etti. Temenni konuşmalarının ardından başlayan görüşmelerde hazırlanan taslak değerlendirilirken, taslağın 19 maddesinin kabul edilmesine, 1 madde üzerinde ise erteleme yapılmasına karar verildi.