BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Çayırova Belediyesinde anlaşma sağlandı…

Çayırova Belediyesinde  çalışan 93 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi anlaşmayla sonuçlandı. 

Görüşmelere 2012 yılı başında başlanan ve İşveren adına  Yerelsen’in yürüttüğü toplu iş sözleşme görüşmelerinde mutlu sona ulaşıldı. Yerelsen  sözleşme görüşmelerini Hizmet İş sendikası yetkilileriyle yürüttü. 2012 yılında yaklaşık olarak 40 Belediye ve Kamu Kurumunun sözleşmesini yürüten Yerelsen’in bu yıl içinde şu ana kadar  imzaladığı 19. Sözleşme oldu.  

Çayırova Belediyesi toplantı salonunda yapılan imza töreni Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş,  Belediye  yöneticileri, Hizmet İş Sendikası yöneticileri ve  çok sayıda işçinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, öncelikle imza altına alınan sözleşme ile ilgili bilgi aktardı. Günümüz şartlarına göre ücretlerde hatırı sayılır bir iyileştirme yaptıklarını söyledi. Çalışanların emeklerinin karşılığını her zaman fazlasıyla verdiklerini ve bu durumun bundan sonrada devam edeceğini söyledi. Yapılan bu sözleşmenin tüm çalışanlara ve belediyeye   hayırlı olmasını diledi.  

                                                                                                                                                                                            Başkan Akbaş’dan sonra söz alan Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, ilk olarak Yerelsen hakkında kısa bir bilgi verdi. Yerelsen’in bir ihtiyaç sonucu kurulduğunu ve bugün o ihtiyaca fazlasıyla karşılık verdiğini belirtti. Ülkemizin birçok il, ilçe ve belde belediyeleri ile belediye iştiraklarının üye olduğu Yerelsen’in misyonun hakkını fazlasıyla yerine getirdiğini söyledi. Yerelsen sayesinde artık sözleşmelerin belli bir standarda oturduğunu ve kalıcı bir iş barışı sağlandını belirtti. Çayırova Belediyesinde de uzun  görüşmeler sonucu tarafları memnun edecek bir sözleşmenin ortaya çıkarıldığını söyledi. İmzalanan bu sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.   

İmzalanan bu sözleşmenin başlangıcı 01.01.2012 olmak üzere  yürürlük süresi 3 yıl olarak kabul edildi. Ücretlere ortalama %11 civarında bir artış sağlanmış oldu. Sözleşmenin 2. Ve 3. Yıllarında ise gerçekleşecek enflasyona  göre bir artış yapılması öngörüldü. Ayrıca sosyal haklara da ücret zammı oranında artış sağlandı.