BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Çayırova’da Mutlu Son


15 Haziran Pazartesi 2015.

7 (1296 x 864)

Sendikamız üyelerinden Çayırova Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında, 87 belediye çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi karşılıklı imzaların atılmasıyla tamamlandı. İlk oturumu 19 Şubat 2015 tarihinde başlayan görüşmeler 12 Haziran 2015 tarihinde yapılan imza töreniyle sonuçlandı.

Yapılan imza törenine Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci‘nin yanı sıra İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Vekili Hasan Karagöz, Mali Hizmetler Müdür Vekili Zahide Kurucu katıldı. Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ve sendika uzmanımızın da hazır bulunduğu törende işçileri temsilen Hizmet İş Sendikası’ndan Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika işyeri temsilcileri katıldı.

Çayırova Belediye Başkanlık makamında yapılan imza töreninde söz alan Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy, “Çayırova Belediyesi’nde yakaladığımız iş barışı ve huzurunun artarak devam edeceğine inanıyoruz. Biz her zaman başkanımızın yanındayız başarılarının devamı için tüm gayretimizle çalışacağız. Toplu sözleşmemizin işçi arkadaşlarımıza ve belediyemize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz.” dedi.  Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ise, “Yıllardan beri Çayırova Belediyesinde sözleşme görüşmelerine devam ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada idari maddeler yerli yerine oturmuş durumdadır. Parasal maddelerde de iyileştirme yapılan bu sözleşmenin çalışanlara, belde ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İmza öncesi Belediye Başkanı Şevki Demirci sözleşme ile ilgili olarak, Yerelsen aracılığı ile Hizmet İş Sendikası ile toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Elimizden geldiği kadar bir eksiği kapatmanın çabası içerisindeyiz. Elbetteki daha rahat bir yaşam çalışanlarımızın da hakkıdır ve biz bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yapılan bu sözleşme hem çalışanlarımıza hem de belediyemize hayırlı olsun’ dedi.

Sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi imza sonucunda Çayırova Belediyesinde çalışan  87 işçiyi kapsayan 3 yıllık  yeni toplu sözleşmeye göre işçi ücretlerine birinci yıl yüzde 10,  İkinci yıl işçilerin  mevcut yevmiyelerine ve sosyal haklarına  enflasyon artış oranına 1 puan ilave edilerek ücret zammı uygulanacak.

6 (1296 x 864)

5 (1296 x 864)

4 (1296 x 864)

3 (1296 x 864)

2 (1296 x 864)