BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Darbe Zihniyetine Sesleniyoruz


21 Mayıs Perşembe 2015.

Cumhurbaşkanlığı görevindeyken askeri darbe ile tutuklanan ve hakkında idam kararı verilen Muhammed Mursi haberini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı altında “Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanı’na idam kararı” başlığıyla sunan Hürriyet Gazetesi, gelen tepkiler üzerine haberi değiştirmiş ve ardından savunma görünümlü tehdit içeren bir mektup yazmıştır.  “Sayın Cumhurbaşkanı’na Sesleniyoruz” başlığı altında yazılan metin üslup ve içerik bakımından her ne kadar demokrasi havarisi görünümünde bir tepkiymiş gibi gözükse de tehdit, şantaj ve hakaret içermektedir. O metinde gösterilen seslenme Cumhurbaşkanımıza değil bu halkın iradesine, bu toprakların büyütüp beslediği bin yıllık reflekse karşı tehditkâr bir seslenmedir.

Milli İrade’ye olan hazımsızlığı ve demokrasi karşıtlığı ile geçmişi kirli olan bir zihniyetin tehdit ve hakaret içerikli bir tonla yaptığı savunmanın ciddiye alınır hiçbir tarafı yoktur. Şöhretini postal borazanlığına borçlu olan bu çarpık zihniyetin her sıkıştığında demokrasi havarisi kesilmesi eyyamcı bir riyakârlıktır. Bu riyakâr yapının 27 Mayıs döneminde attığı manşetler unutulmuş değildir.  Her darbede üniforma giymiş, her vesayet döneminde manşetleriyle sevinç çığlıkları atmış bu bağnaz düşüncenin yaptıkları hâlen hafızalarda tazeliğini korumaktadır.

Malum medya organının Muhammed Mursi haberiyle başlatıp ısrarla devam ettirmeye çalıştığı mesele asıl olarak seçim sürecini etkilemeye yöneliktir. Milli İrade’nin kararlılığı altında ezilmiş bu zihniyetin Türkiye’deki siyasi ve ekonomik istikrarı kesintiye uğratmak için elinden geleni ardına koymayacağı malumdur. Milli İrade’nin sekteye uğratılması için her türlü manipülasyona teşne olanlara en güzel cevap yine halkın iradesinden gelecektir. Halkın iradesini manipüle etmeye yönelik her türlü toplum mühendisliği çalışması 7 Haziran Genel Seçimlerinde tekrardan bertaraf edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

 

Zeki Toçoğlu

Yerelsen Genel Başkanı