BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Darıca Belediyesi’nde İlk Görüşmeler Olumlu


20 Kasım Pazartesi 2017.

Sendikamızın üyelerinden Darıca Belediyesi 80 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmelerinin ilk toplantısını gerçekleştirdi. İşveren vekili olarak sendikamız tarafından temsil edilen Darıca Belediyesi’nde ilk görüşme ise 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşti.

Yerelsen, Darıca Belediyesi ve Hizmet İş arasında devam edecek olan müzakarelerin ilk adımı ise olumlu bir atmosferde geçti. Sendikamızın çeşitli temaslarının ardından başlatılan ilk toplantıda Darıca Belediyesi’ni İnsan Kaynakları Müdürü İlknur KARADUMAN ve Mali Hizmetler Müdürü Muhammet AKŞİT, sendikamızı Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz UZUN, Yerelsen Uzmanları Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil ederken işçi tarafında ise Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Şube Mali Sekreteri İbrahim ÇINAR, Baştemsilci Ceyhan DEMİR yer aldı.

Sözleşme görüşmelerinden önce Darıca Belediye Başkanı Şükrü KARABACAK bir temenni konuşması yaptı. Şükrü KARABACAK konuşmasında yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki taraf içinde hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

Darıca Belediyesi’nde 80 işçi için gerçekleşecek olan toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmesinde ise Hizmet İş’in sunduğu 65 maddelik taslağın 7 maddesi kabul edilirken 1 madde üzerinde ise erteleme yapılmasına karar verildi.