BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Darıca Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Heyecanı


6 Aralık Cuma 2019.


Darıca Belediyesi’nin 80 işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilki gerçekleştirildi. 28.11.2019 tarihinde Darıca Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen toplantıda işçi tarafının sunduğu toplu iş sözleşmesi taslağı değerlendirildi.

Yerelsen’in üye kuruluşlarından olan Darıca Belediyesi’nde gerçekleşen görüşmede belediyeyi temsilen Başkan Yardımcısı Nurdoğan YILMAZ, İnsan Kaynakları Müdürü Yüksel ARAZ ve Mali Hizmetler Müdürü Muhammet AKŞİT katıldı. Sendika uzmanlarımızdan Hasan TENLİK, Murat ASLAN ve Melih KURAN ise Yerelsen’i temsil etti. Görüşmelerde işçi tarafı olarak yer alan Hizmet İş sendikasını ise Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY, Şube Başkan Yardımcısı İbrahim ÇINAR, Disiplin Kurulu Başkanı Tekin YAVUZ ve Temsilciler Sadrettin ALAKUŞ ve Osman TAŞ temsil etti.

Görüşmelerden önce yapılan temenni konuşmalarında Darıca Belediye Başkan Yardımcısı Nurdoğan YILMAZ yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Temenni konuşmalarının ardından gerçekleşen müzakerelerde işçi sendikasının hazırladığı taslağın 5 maddesi ilk toplantıda kabul edilirken 1 maddenin ise bir sonraki görüşmeye ertelenmesine karar verildi.