BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Darıca’da Görüşmeler Başladı


5 Şubat Perşembe 2015.

11

Sendikamız üyelerinden Darıca Belediyesi’nde akdedilecek toplu iş sözleşmesinin ilk oturumu yapıldı. 03 Şubat 2015 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Darıca Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşme öncesinde sendika uzmanlarımızdan bilgi alan Başkan Şükrü Karabacak , “her iki sendikamızdan da memnunuz. En iyi belediye borçsuz olan belediyedir. Dolayısıyla belediyemizi zora sokmayacak,  günün şartlarına uygun bir ücretin belirlenmesi her iki taraf için de kabul edilebilir olmalıdır. Güzel olan herkesin ortak bir paydada buluşmasıdır.  Bu anlamda uzlaşıyı ön planda tutmak gerek” diyerek sözleşmenin hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını diledi.

Sözleşme oturumuna Darıca Belediye Başkan Yardımcısı Metin Söylemez, Mali Hizmetler Müdürü Muhammet Akşit, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İlknur Karaduman’ın yanı sıra işveren temsilcisi olarak Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin, sendikamız uzmanlarından Mete Bilgin ve Yavuz Altınışık katıldı.  Toplantıda işçi sendikası yetkililerinden Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy ile sendika yetkilileri hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 63 maddelik sözleşme teklif taslağındaki dört maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.